Nicxie
JF-Expert Member
- Jun 20, 2017
- 22,331
- 18,197
Bongolala, first and foremost, mimi usiniletee hasira zako hapa and don't dictate to me how I should engage on this forum. It is a public forum. People like you who thrive on misinformation should be called out publicly and this is what forums like this are all about.Kwa reason za kishamba kama hizi bado unataka debate na mm? Hutoshi wewe na naomba kwenye hili la stadium usini quote tena, mm huwa sipendi kujadili kitoto na kiushabiki, tafuta mashabiki na watoto wenzio, mm ni mtu mzima najadili kikubwa.
View attachment 3625576
If you think I am a thorn in your flesh, there's the unfollow button; please use it accordingly. What I will not do is to sit back and watch illiterate imbeciles like you spread out outright lies packaged as truth and when they are called out they start behaving like they have monopoly of truth.
In today's world where truth lives on the internet 24/7, ni nani unaweza mdanganya by dismissing and dissenting the opinion and ideas of others while enforcing false narratives that favor your skewd thinking?
I will quote you now, tomorrow,next month and even next year every time you lie so get prepared!