Risk manager
JF-Expert Member
- Mar 21, 2014
- 8,827
- 17,452
Naona ume dwel kwa negative pekee Ila sio kosa lako. Our mind is highly biased to negative than positive. Otherwise our species or ancestors couldn't survive up to this time. We would had perished like how dinosaur or saber toothed tiger.Kwahiyo unahisi waliotengeneza ndege hawakuconsider vigezo vya ndege kuelea?
Ndege haija designed kuelea Kama ipi sijui Ila itakuwa Ni ndogo mno .
Let me say sincerely I don't know Mana Tena brain yetu hautaki kukiri ama kukubali kushindwa. Let me conquer myself since it's the greatest victory under the sun