Battle: Dar es Salaam vs Nairobi

Hiki nini ?

Vipi hapa hukuwa unamaanisha kuwa collection Zinakuwa kubwa kutokana na mikoa ya Tanzania kuwa mikubwa kuliko counties zenu?



Hapa tunazungumzia aninisttative areas tu buda
Hivi huu ni wendazimu ama ujinga? Kwa hiyo post uliyoquote ni wapi nimeongelea ukubwa was eneo?
 
and ulishawahi jiuliza how i manage to stay here 24/7 non stop? Just go and work na usitake sana kujua maisha ya watu
You are just a lazy brat being taken care of by his nama and baba. A responsible man can't be posting on a forum saa saba usiku and doing the same first thing in the morning
 
Keep going Nyamwezi. This isn't the first picture you are floating here trying to unravel my identify. I wonder why my identify is such a big issue to you
Naona umekimbia mbio kulock facebook account yako,
Tueleze kwanini unatumia pombe za kienyeji!
Halafu huwa unamuita Geza Ulole mzee mbona ni wewe ndo unakaa mzee! πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚
 
Najua kiingereza ndio huelewi. What's the difference between what you've posted here (the screenshot) and what I said earlier?
 
Move on, nobody cares about your foolish posts anymore.
The Nyamwezi has been trying to unravel my identify for three years now. Everytime he comes up with a different picture. He must be dealing in human trafficking coz I wonder why my identify is such a big issue to him
 
The Nyamwezi has been trying to unravel my identify for three years now. Everytime he comes up with a different picture. He must be dealing in human trafficking coz I wonder why my identify is such a big issue to him
Different picture!
First picture yako ulipost mwenyewe humu,
Account yako ya facebook tumeipata baada ya kushare kitu fulani, ndo ukome kushare kila link. πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚
 
Different picture!
First picture yako ulipost mwenyewe humu,
Account yako ya facebook tumeipata baada ya kushare kitu fulani, ndo ukome kushare kila link. πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚
Hebu quote where I posted my picture here. And do the same for the link as well
 
Hii picha ulikosea ukajipost humu four years ago, halafu mbona unazeeka haraka sana, whats wrong?
View attachment 3581670

2026
View attachment 3581672
Bongolala, I told you to quote the post where I posted the said picture. Uploading a random picture doesn't validate your argument. This is not a quote. You even know it's four years ago. Just go back and quote the post. It's so simple. Secondly, you talked about a link. Do the same too
 
Cookies are required to use this site. You must accept them to continue using the site. Learn more…