Battle: Dar es Salaam vs Nairobi

In 81 Jomo Kenyatta was long dead! Was the order from the dead Jomo?
I expected rational thinking from you not realizing that you lack it, my bad. The building was opened in 1981 meaning construction began much earlier
 
I expected rational thinking from you not realizing that you lack it, my bad. The building was opened in 1981 meaning construction began much earlier
Constructed by the order of Kenyatta in 1981! What does that mean Mr English? Who is irrational here? Kizungu hujui na Kiswahili hujui! Typical Mkunya!!
 
Paris inazidi Kuala Lumpur kwa skyscrapers hebu zi-list! Nina uhakika hujawahi kufika Paris au hujui maana ya neno skyscraper!
Haongelei skyscrapers, anaongelea urembo wa Jiji na uzuri wake kiujumla. English bro, English! Mko na shida ya kuelewa kila mtu anapopost kwa lugha ya Kiingereza.🤣🤣🤣
 
Paris inazidi Kuala Lumpur kwa skyscrapers hebu zi-list! Nina uhakika hujawahi kufika Paris au hujui maana ya neno skyscraper!
Who talked about skyscrapers dimwit? Did you follow the conversation?
 
Constructed by the order of Kenyatta in 1981! What does that mean Mr English? Who is irrational here? Kizungu hujui na Kiswahili hujui! Typical Mkunya!!
As always, when beaten you divert attention as always. We were talking about architecture my friend.
 
Constructed by the order of Kenyatta in 1981! What does that mean Mr English? Who is irrational here? Kizungu hujui na Kiswahili hujui! Typical Mkunya!!
'constructed in 1981 by the order of Mzee' is slightly different from 'constructed by the order of Mzee in 1981' Mr. Geuza. Tutawafunza Kiingereza humu Hadi muelewe.
 
Washington DC has the most iconic landmarks in the whole of USA than NYC despite the latter being way bigger. None of the landmarks have glass buildings, let alone “blue glass”




 
'constructed in 1981 by the order of Mzee' is slightly different from 'constructed by the order of Mzee in 1981' Mr. Geuza. Tutawafunza Kiingereza humu Hadi muelewe.
The point here is to change the topic, dont bother explaining 😂
 
Hii discussion imefanyika humu mara nyingi Sana. Hawa jamaa na kushobokea wachina hawajambo. Inaashiria uelewa Mdogo wa miji architecture na livability. Yani wao wakiona tu modern skyscrapers basi hiyo ndio kila kitu. Utasumbuka Sana. Huyo unayebishana naye ni mtoto asiyepita miaka 24, we can forgive him for that until he gets enough exposure.
 
Hii hutaki kuiona?


View: https://youtu.be/b473aVJwhsw?si=X9Cr7dAke7inyyOY
 
Cookies are required to use this site. You must accept them to continue using the site. Learn more…