software developers

  1. Cyrustj

    Revised Employment post for Software developers

    REVISED RE: SOFTWARE DEVELOPERS IN AFRICA Many greetings to you. We are currently looking for Software Developers in Africa. We welcome applications from all African countries. Consideration will be placed on a First-Come-First-Served basis. Kindly share the attached job descriptions to...
  2. Cyrustj

    Software developers in Africa

    Many greetings to everyone. We are currently looking for Software Developers in Africa. We welcome applications from all African countries. Consideration will be placed on a First-Come-First-Served basis. Kindly share the attached job descriptions to the qualified ones to send their...
  3. masimango

    Natafuta ushauri kuhusu software nzuri ambayo ntaweza kuitumia kweny ku run microfinance

    Habari za majukumu wana Jamiiforum Nina mpango wa kuanzisha microfinance co. Ndani ya mwaka huu na nilikuwa naomba ushauri juu ya software/accounting package nzuri ambayo naweza kuitumia kuendesha hiyo microfinance. Ni matumaini yangu wana jamvi mtanishika mkono kweny hili. Natanguliza...
  4. Steve junior

    Tanzania Tech Gurus Special thread

    Hero wakuu, poleni na mihangaiko ya kila siku. Mimi ni mdau na schoral wa field ya IT na lengo langu kubwa ni kuja kufanya kitu ambacho ni remarkable na nipo chimbo kwa sasa, back to topic nakua inspired sana na wakubwa waliotangulia mfano kwa mbele watu kama Elon Musk, Mark Zuckerberg, Jeff...
  5. Arduino Sentinel

    Full Stack Dev opportunity at ENGIE Powercorner

    Full Stack Software Engineer job opening at ENGIE Powercorner, check the post on LinkedIn for more details. https://www.linkedin.com/jobs/view/1333157797/ Please, don't ask me anything related to this post via inbox, if have a qn, just ask it on this thread, otherwise everything is pretty...
Top Bottom