Sisi tunao post kila siku

Sisi tunao post kila siku

I can, because I have autonomy to be me. No one can talk me out of being who I wanna be
The fact you have autonomy to be you does not exclude the fact that you have autonomy to be a loud, gratuitously self advertising ignoramus.

You are allowed to be ignorant or loud.

You are both.
 
Jipe muda wa kupumzika sio Kila siku unaandika threads tu, wakati mwingine kuwa tu msomaji.
Cc: cocastic
Sina hulka hizo, napenda kuandika... Am full of something to share every single
The fact you have autonomy to be you does not exclude the fact that you have autonomy to be a loud, gratuitously self advertising ignoramus.

You are allowed to be ignorant or loud.

You are both.
Is there any problem with being loud?

Is saying what need to be said being ignorant?

What's the implication behind your words? Where have I been ignorant? What's the roots of my ignorance?
 
Sina hulka hizo, napenda kuandika... Am full of something to share every single

Is there any problem with being loud?

Is saying what need to be said being ignorant?

What's the implication behind your words? Where have I been ignorant? What's the roots of my ignorance?
Your first question "is there any problem with being loud?" shows you have a reading comprehension problem.

Moreover, you have an empathy problem. You don't think of others.

Perhaps you do not have the mental capacity to think of others.

Saying what needa to be said is not being ignorant, but you don't say what needs to be said, you are posting because you can.

Your ignorance is in conflating uour autonomy with intelligence.

You think posting threads everyday is your right, therefore, it is the intelligent thing to do.

While most of what you post is some self centred, narcissistic, vacuous, "ooh ma, look at how I can shit all over myself by myself" noise.

Logical non sequitur fallacy.
 
Your first question "is there any problem with being loud?" shows you have a reading comprehension problem.

Moreover, you have an empathy problem. You don't think of others.

Perhaps you do not have the mental capacity to think of others.

Saying what needa to be said is not being ignorant, but you don't say what needs to be said, you are posting because you can.

Your ignorance is in conflating uour autonomy with intelligence.

You think posting threads everyday is your right, therefore, it is the intelligent thing to do.

While most of what you post is some self centred, narcissistic, vacuous, "ooh ma, look at how I can shit all over myself by myself" noise.

Logical non sequitur fallacy.
You are just yapping, with no point to make.

I have lots of emphaty, that's why I do post life changing threads, it's people's lack of emotional intelligence that causes them to get triggered
 
You are just yapping, with no point to make.

I have lots of emphaty, that's why I do post life changing threads, it's people's lack of emotional intelligence that causes them to get triggered
It's not that you merely don't have empathy.

You can't even spell it.
 
Wewe kutaka ku post thread kila siku tu ushaonesha ulimbukeni wako.

Una ushamba wa JF kama ndiyo umeijua leo.
Mshamba ni wewe kuumizwa na kitu ambacho hakina impact yoyote kwenye maisha yako..

Live your life bwana, kama huwezi kucomment something productive ni kheri kapita kama hujaona
 
1758229472515.jpg

Shida yako ni hii.
 
Mshamba ni wewe kuumizwa na kitu ambacho hakina impact yoyote kwenye maisha yako..

Live your life bwana, kama huwezi kucomment something productive ni kheri kapita kama hujaona
Yani unatujambia ushuzi hadharani halafu unataka tusiseme hapa umejamba ushuzi kwa kuogopa tutaonekana tumesema kitu hakina impact katika maisha yetu?

Huoni kuwa ushuzi wako kunuka ni impact tosha ya kutufanya tukuseme umejamba na kuchafua hali ya hewa hapa JF?
 
Yani unatujambia ushuzi hadharani halafu unataka tusiseme hapa umejamba ushuzi kwa kuogopa tutaonekana tumesema kitu hakina impact katika maisha yetu?

Huoni kuwa ushuzi wako kunuka ni impact tosha ya kutufanya tukuseme umejamba na kuchafua hali ya hewa hapa JF?
You are just another pig,

Mambo ya ushuzi na mada iliyopo menzani yameingiaje? Au BP imepanda mzee
 
You are just another pig,

Mambo ya ushuzi na mada iliyopo menzani yameingiaje? Au BP imepanda mzee
Kupost post kila siku mada zisizo kichwa wala mguu, kila siku, kwa kujipa umuhimu wewe zaidi, mara unasema unaonewa, unachukiwa, ukiulizwa utoe ushahidi huwezi, ni sawa na ushuzi tu hapa JF.

Unajambajamba mada bila breki tu halafu unaona ni muhimu.
 
Back
Top Bottom