Mshana Jr
Platinum Member
- Aug 19, 2012
- 376,120
- 871,383
Ndo mara ya kwanza naona kitu kama hiki hivi nyoka wa aina hii wapo kweli au amechorwa huyu.
Wapo ni ulemavu wa kawaida...!
Ndo mara ya kwanza naona kitu kama hiki hivi nyoka wa aina hii wapo kweli au amechorwa huyu.
Wapo ni ulemavu wa kawaida...!
Kwa hiyo kila kichwa kinatafuta msosi kimpango wake? Sasa hapo itakuaje kila kichwa kione lindo na kila kimoja kinataka kiende kwenye huo mlo wake?
Are you about to turn this discussion into the existence of God or His ability?
Because if so, I am out.
Can you prove the exisitence of God? Unaweza toa ushahidi -scientific one- uwepo wa Mungu? Najua unasimama sana kwenye imani zaidi kuliko uhalisia- materialism against idealism
Kumbe ndo tunakoelekea eh?
Dude I know God exists because He is in my heart. He is closer to me than even the veins that carry my blood to and fro. I do not need to prove to anyone His existence. Because as long as He liveth in my heart thats all that matters.
As for you and your scientific theorems that you read from some book written by man, find your fellow atheists and discuss this.
I am out.
cc Ntuzu, OLESAIDIMU
Kerucee i never thought you could utter such words ,i am blessed by comments,keep it up!
Kumbe ndo tunakoelekea eh?
Dude I know God exists because He is in my heart. He is closer to me than even the veins that carry my blood to and fro. I do not need to prove to anyone His existence. Because as long as He liveth in my heart thats all that matters.
As for you and your scientific theorems that you read from some book written by man, find your fellow atheists and discuss this.
I am out.
cc Ntuzu, OLESAIDIMU
Honey I just like to act dumb and crazy but am very smart upstairs.
Siku moja moja let it show.
Be blessed too and have a lovely day.