Usijifanye huelewi kwamba ni kitu proved au wewe ndo mnufaika wa kibera!?ZIdi kuskiza political sentiments ndo ujaribu kuficha aibu yenu. Hata mechi ya pili ya kenya tickets zimeisha, lia zaidi
Kama shamba la Kahawa 😂
Wait for phase 2 ya kasarani immediately after CHAN. I have seen the render. and it’s all exterior work. The whole place will be word class. Hata Nyayo stadium has a phase 2 commencing immediately after CHAN and involves roofing with lighting system on side walls. Mtajua hamjui …😁Kama shamba la Kahawa 😂
Kumbe hata Karasani ilijengwa kwa Chinese aid back then, I didn't know this one.Phase 2 ya kasarani is next after CHAN and involves exterior work. The whole area will be modernized to world class standards. Nyayo stadium phase 2 coming too after CHAN. Involves roofing ( I saw the renders. It’s world class). I foretold you about Talanta lighting system mkanipiga . Now I am foretelling you about Kasarani exterior work and Nyayo exterior and roofing installation. They look amazing. Save this post.
Hasira za Nini Sasa?😂Tunapaswa kukuuliza we mbwa unayejidai ulipiga picha hapo mkapa.
Mbilikimo anataka tuamini hiyo ni same place?🤣🤣Bongolala, can you prove that those are pictures of the same places?
Proved na wewe sio?Usijifanye huelewi kwamba ni kitu proved au wewe ndo mnufaika wa kibera!?
Longolongo nyingi hatutaki mtafute pesa za kuingia uwanja muache kutuaibishaKumbe hata Karasani ilijengwa kwa Chinese aid back then, I didn't know this one.
Apparently you guys despite mightly bootlicking the west capitalists, the communist republic has been too charitable to the poor kenya nonetheless, since immemorial.
So you don’t think the vaccines are tested and ratified before being released to the public?… are you saying Kenya’s only country in the world to receive such?.. . Are you saying Kenyan children are being used as Guinea pigs ?.. Are you saying Bill Gates is part of a world conspiracy cabal to wipe out population or turn us into zombies?… what else did I miss?..😜😁😁
Vipi, Pole pole anasemaje?
Uliza ndug zako wa kibera hum ndan watakuelekeza.Proved na wewe sio?
GDP kubwa. High tax revenues, strong currency.
Anatapatapa labda mumtag Simon awaeleze kama Bado anakomaa? 😂😂Vipi, Pole pole anasemaje?