When i need you!


M'Jr

M'Jr

JF-Expert Member
Joined
Jul 8, 2011
Messages
3,606
Likes
279
Points
180
M'Jr

M'Jr

JF-Expert Member
Joined Jul 8, 2011
3,606 279 180
Nilipokuwa kidato cha pili nakumbuka nilikuwa na daftari kubwa lililokuwa limejaa lyrics za nyimbo kibao, wimbo huu ulikuwa moja ya nyimbo nilizozipenda sana na zikafanya Celine Dion kuwa one of my favorite vocalists..........
When I need you
Just close my eyes and I'm with you
And all that I so want to give you
It's only a heart beat away

When I need love
I hold out my hands and I touch love
I never knew there was so much love
Keeping me warm night and day

Miles and miles of empty space in between us
A telephone can't take the place of your smile
But you know I wont be traveling forever
It's cold out, but hold out and do like I do

When I need you
I just close my eyes and I'm with you
And all that I so want to give you BABY
It's only a heartbeat away

It's not easy when the road is your driver
Honey, that's a heavy load that we bear
But you know I won't be traveling a lifetime
It's cold out but hold out and do like I do
When I need you

When I need love
I hold out my hands and I touch love
I never knew there was so much love
Keeping me warm night and day

When I need you
Just close my eyes and I'm with you
And all that I so want to give you
It's only a heart beat away


Hope utawagusa na nyinyi pia!
 
Erickb52

Erickb52

JF-Expert Member
Joined
Oct 31, 2010
Messages
18,524
Likes
128
Points
160
Erickb52

Erickb52

JF-Expert Member
Joined Oct 31, 2010
18,524 128 160
Naurusha moja kwa moja kwa ma love popote alipo anaposoma hii thread...
 
Erickb52

Erickb52

JF-Expert Member
Joined
Oct 31, 2010
Messages
18,524
Likes
128
Points
160
Erickb52

Erickb52

JF-Expert Member
Joined Oct 31, 2010
18,524 128 160
hahahaa, inabidi umlipe Musimo arifu..
Hahahahahahaaa kuna watu inabidi wawajibike katika kuiunganisha jamii na kusaidia wengine kwa vitu kama hivi....
Ila nitamzawadia tu asijali....
 
Erickb52

Erickb52

JF-Expert Member
Joined
Oct 31, 2010
Messages
18,524
Likes
128
Points
160
Erickb52

Erickb52

JF-Expert Member
Joined Oct 31, 2010
18,524 128 160
lol naona watu "mnadedicatiana" tu,kweli asiye na wake adedicatie hata jiwe teh teh
Teh Teh imekula kwako aiseee pole sana...
Ila wasio na wana wako wengi we wangojee tu wanakuja
 
Angel Nylon

Angel Nylon

JF-Expert Member
Joined
Jul 26, 2011
Messages
4,468
Likes
1,542
Points
280
Angel Nylon

Angel Nylon

JF-Expert Member
Joined Jul 26, 2011
4,468 1,542 280
I love this song, pamoja na love doesnt ask why pia wa celine
 
Mtalingolo

Mtalingolo

JF-Expert Member
Joined
Aug 4, 2011
Messages
2,186
Likes
17
Points
135
Age
29
Mtalingolo

Mtalingolo

JF-Expert Member
Joined Aug 4, 2011
2,186 17 135
Principle of "TRANSMISSIBILITY" is Applicable here??
 
AshaDii

AshaDii

Platinum Member
Joined
Apr 16, 2011
Messages
16,242
Likes
353
Points
180
AshaDii

AshaDii

Platinum Member
Joined Apr 16, 2011
16,242 353 180
Dah! age nilokua nakuplace nilikua naku over estimate... naona Avatar hua
yanidanganya....lol. Kama lyrics za Celline ulikua Form two.....

Habari yako Musimo jr?

BTW I love the song, imenifanya nikumbuke "It is all coming back to me now" wa Celline.
 

Forum statistics

Threads 1,274,531
Members 490,721
Posts 30,515,452