Warning: Kuna watu hawana hata chembe ya huruma

Easymutant

R I P
Jun 3, 2010
2,564
1,129
wanasema picha inaongea zaidi ya maneno yenyewe angalia binadamu wanavyokatesa haka kabinti imenitouch sana

keketa.jpg
 
This is very terrible!! ningewajua hakika ningewachukulia hatua za kisheria...God forbid this!!
 
Nimejikuta nafunga browser ghafla kwa msh2ko nilipoona hii picha scary.Curse them people.
 
Yaani kuiona tu nimekuwa kama natafuna mchanga au nakula embe bichi, duniani hapahapa?
 
circumscion haina mpango!...
iwe kwa mtoto wa kike au kiume...,ni unyanyasaji tu
 
1. This form of circumcision is a distortion of the female organ that has a terrible psychological effect on women, causing depression, nervous tension, and anxiety.

2. It weakens the sexual desire, and being so, when the girl gets married, it spoils marital life for her and becomes a major obstacle in the way of her sexual satisfaction.

3. It may cause infection and introduce germs into a woman's pelvis when it is performed by ignorant practitioners and at locations with poor sanitary conditions and with non-sterilized instruments. A girl exposed to such conditions usually gets sick and is exposed to inflammations, and her fallopian tubes become blocked. She may suffer acute, often fatal, bleeding after the operation.

4. It may result in sterility. If it does not and the woman concerned gets pregnant, delivery will be difficult, and will have to be surgical.
 
Hapo bila ganzi! Dogo akiwa mkubwa ataacha kutumia fimbo yake vizuri kwa uchungu huo?
 

Similar Discussions

Back
Top Bottom