Liverpool FC (The Reds) | Special Thread

i dont think people understands this..

if we dont win the league this year, then it will take us years again to compete

thats the Liverpool tradition.

• 2001/2002 we lost our golden chance to win the tittle kwenye mikono ya Gérard Houllier

• 2008/2009 we lost our golden chance to win the tittle kwenye mikono ya Rafa Benitez

• 2013/2014 we lost our golden chance to win the tittle kwenye mikono ya Brendan Rogers

• 2018/2019 no one knows what will happen at the hands of Jürgen Klopp

√ Kwa hiyo hapo inaonesha tukikosa nafasi ya kubeba means we've to wait after 4 to 7 years to compete again.

√ If we've to lose the tittle this season our tradition shows that we'll compete for the tittle under new manager, not Klopp.

But as a human being and Red in blood, Scouser in my heart, I've some home to win the tittle this unpredictable and most difficult season.
 
Naloga from now and onwards.
Kuchukua kombe kwa nyie ni nuksi kwenye hii ligi[emoji23][emoji23]ligi itaingia "dosari"!

The Hate U Give, Little Infants F's Everyone.

Then prepare yourself for the worst coz we gonna win it.. Come to see me at May lady.
 
Bitter truth

Sent using Jamii Forums mobile app
 
It was a must win game, disappointed with this result as I wished to widen the gap with 7 point. Benitez fought for us and we had to thank him buy crushing these foxes tonight. Loaning Clyne bila mbadala is sometimes coasting us and when you are in trouble struggling for goals Lallana substitution is useless.
 

Yaani hizi pwenti mbili tulizodrop zimeniuma sana aisee, SANA!
 
now Klopp whinnin we ddnt get a penalty,must we always wait for penaties to get 3 points

he should be aware of the above scenarios not go th same road again.

draw ya jana ni janga in many ways maaana sasa other EPL teams il be motivated if Foxes can do t why not them..

play like that vs Bavarians n we il b out of UCL

Anfield shold b feared like in th 80s...shold be producing winning not drawing games...

hope th gaffer reflect on this outcome n shape th best way foward...
 
Hii ndio liverpool tunayoijua linapokuja suala la kumalizia ligi.

Sent using Jamii Forums mobile app
 
and if you think we wont drop more points huko mbele, then you're very wrong

Huko mbele kuna kukutana na timu zilizo kwenye relegation zone ambazo huwa zinatoa ushindani thabiti wa kufia uwanjani

Na ligi ilivyo very tricky nimeona FA wameturudishia nyuma michezo 7 ya mwisho kwa siku/masaa kabla kucheza kabla ya man city it'll be good or bad

Kwa Jana am sad
 

Similar Discussions

Cookies are required to use this site. You must accept them to continue using the site. Learn more…