2015 paved was over 10000kmπππContinue building them in your dreams bongolalas. If you can't prove your claim, then you better shut the f,,, up
Eti MLDC dahhhππππNa hapa je, hata nguruwe pori watakufaView attachment 1069944
Now you shut the f**k upContinue building them in your dreams bongolalas. If you can't prove your claim, then you better shut the f,,, up
Your dumb head needs to see a psychiatrist, I have a few that I can recommend in nairobi, they are too expensive dhoContinue building them in your dre dreams bongolalas. If you can't prove your claims then you better shut the f,,, up!
Ahahhahaa wacha hasira sasa πππContinue building them in your dre dreams bongolalas. If you can't prove your claims then you better shut the f,,, up!
Clearly you have never set foot out of that shit hole city of yours. Kibera ain't my problem, it is your damn problem, we post it every now and then because it is very common to us and sadly, there are even more to be discovered among us. You waste your valuable time pointing out at our "fault" whilst you have a tone of shit to take care of like you slums, tribalism, unemployment, hunger, and don't even get me started on corruption. Go make your shithole country better, or go find food or something
Yes, huyo mzungu ni mjinga tu kama wewe ππππSo mzungu mjinga sana kuita slumsπππππππππππ
View attachment 1069935
Wala sio maneno, nimeshuhudia kwa macho yangu umasikini mnaoishi nyie mbwa hata maji ya kuoga mnakosa, chakula hamna halafu mnakuja hapa na midomo mirefu, mficha maradhi kifo humuumbuaYes, huyo mzungu ni mjinga tu kama wewe ππππ
Nilidhani nyinyi hamuabudu wazungu kama sisi!!! Imekuaje sasa unaamini maneno ya mzungu???
ππππππ technology technologyYes, huyo mzungu ni mjinga tu kama wewe ππππ
Nilidhani nyinyi hamuabudu wazungu kama sisi!!! Imekuaje sasa unaamini maneno ya mzungu???
This is also technology.ππππππ technology technology
tutawasubiri nyumbani.View attachment 1069973Angalau tumepata wa kumuonea kwenye hili group [emoji1787] [emoji1241] vs [emoji1139]
Hahhahhahahahhahahahhaha eti nairobi economy is bigger than the whole Tanzania's we mbwa nenda kalale, sina muda wa kupoteza na mjinga kama weweContinue having excuses on why mnasoma number ya Kenya thinking that it will solve your sorry state of affairs. Can you tell me some of those factors that led to our country having a larger economy than yours as you pointed above? And if you know know these 'factors' then why didn't your shithole government employ the same factors to help your country grow at par with Kenya? You danganyikans or so full of excuses. The other time you were even lamenting that Nairobi was planned and built by the whites forgetting that places like Upper Hill never existed 15 years ago. You ain't knocking Kenya out whatever means you employ with that a small economy. Did you know that Nairobi alone has a bigger economy than Tanzania mainland and Zanzibar combined? I thought you should know. Endeleeni na story za vijiwenu na kuota jinsi mtapita Kenya. It ain't happening my friend. You can take that to the bank
bado naona KIBERA, MATHARE, KWAWANGWARE hapo, we know betterThis is also technology.
View attachment 1069985
Endelea kufanya editing google earth. Ungeniletea pia google earth image ya dar kama hiyo, just a little bit zoomed nione 'dream houses' za Dar ningefurahi sana
Another technologyππππππ technology technology
What's the GDP of Tanzania?Hahhahhahahahhahahahhaha eti nairobi economy is bigger than the whole Tanzania's we mbwa nenda kalale, sina muda wa kupoteza na mjinga kama wewe
Wewe kichaa ambaye hata hujasoma Economics, unataka nikupe value ipi? Real GDP au Nominal GDP?What's the GDP of Tanzania?