We are doing things on our way, we aren't like Kenyans copying Everything Jamaican, or we'll lose our Identity.watu wanaishi karne zile za zamani...never moving forward. people are legalizing weed and they stuck in such 😀😀
My God, which School did u attend boy,Acha nikukumbushe TPA building was designed and built by a Kenyan architect
View attachment 873426
KIBERA High School Adjacent To Upperhill.My God, which School did u attend boy,
Hahaha, I guess so, kajamaa kichwani kako plain kabisas[emoji2] [emoji2]KIBERA High School Adjacent To Upperhill.
Naona umeumia sana sasa hivi unaanza kujipoza. Kwikwikwikwi[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] Saidieni hawa wakimbizi[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] Hii kenya sio ya mamayako bana. Wamejua hawajui hawa.View attachment 873559View attachment 873560
gnorance is bliss,Sasa wewe kilaza na huyo mnigeria anatuhusu nn.[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] Saidieni hawa wakimbizi[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] Hii kenya sio ya mamayako bana. Wamejua hawajui hawa.View attachment 873559View attachment 873560
Sio contacentives pekee all family planning methods..Yani anything Magu says you supportContents zao wanazo air nyingine ni immoral,
Ni vizuri kuwawekea mipaka,
Hawa wazungu mkiwachekea sana watawapenyezea maujinga zao, huwezi promote the use of contraceptives to teenagers ukategemewa uangaliwe tu.
3 towers Kept Constant
Hata kuhesabu hauwez!! hahahahaha kilaza wakikenya kwenye ubora wake,3 towers Kept Constant
Acha nikukumbushe TPA building was designed and built by a Kenyan architect
View attachment 873426
Kadoda do you and Ichoboy hamna kazi, kazi yenyu ni kukesha hapa.[emoji116][emoji116][emoji116][emoji116][emoji23][emoji23][emoji23]
it's evening already,i was very busy today. thanks God it's furahi day.weekend yangu inaanza leo..batani kama kawaida.[emoji12][emoji12]you are a kind of a JF slay queen
Noble Victoria
Mnaweza kuwa na mosque but in Nairobi people are mostly Christian so we host the biggest Church.Utaweza kupambana na sisi? au unataka kuleta vichekesho. Let us go.
Masjid Ma'amūr in Dar es salaa,
View attachment 873529
View attachment 873530
View attachment 873532
View attachment 873533
Nkt! Dude, I hope hujaribu kuanzisha debate na mimi ju utalala na stress. Hujui kusoma????[emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116]gnorance is bliss,Sasa wewe kilaza na huyo mnigeria anatuhusu nn.
#Kadoda11 were you not the one saying that Kenyans use Laptops because they don't have phones na sahii naona ukingangana na hp[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]it's evening already,i was very busy today. thanks God it's furahi day.weekend yangu inaanza leo..batani kama kawaida.[emoji12][emoji12]
guys don't be fooled by my frequent comments on jf.i can be online anytime,it won't change the truth that i'm above your level. you can't be on the same higher level that i'm.
kadoda is a very busy man who works at a highly respected and well organised institution in tanzania.
na kwa taarifa yenu tu nyinyi majobless wa kikenya, ninapokuwa ofisini kwangu huwa situmii computer zenye uwezo mdogo,huwa natumia computer za kibabe kukamilisha majukumu yangu.
desktop yangu ya ofisini ni HP Z820 workstation which is connected with ten networks from different sources. this computer is something of a beast designed for mission critical high-end computer task. a computer for big boys.[emoji123]
ask any computer geek about HP Z820 workstation, you'll be told what is it all about.
well i leave you with a small puzzle,kenyan youth are jobless proper and if i'm jobless too, how comes my office desktop isn't an average computer?...how comes it's connected with ten different networks, why?.
mtajua hamjui... mnachezea koki nyinyi.. haya yaogeni sasa.
[emoji123][emoji123][emoji123][emoji123][emoji1241][emoji1241][emoji1241][emoji1241][emoji122][emoji122][emoji122][emoji116][emoji116][emoji116][emoji116]
View attachment 873612View attachment 873613
Afya center.Noble Victoria View attachment 873628
Wewe chizi ndiyo ni kuulize unajua kusoma na ukaelewa kiswahili kweli??,nimesema na huyo mnigeria anatuhusu nini,picha ya pili.?Nkt! Dude, I hope hujaribu kuanzisha debate na mimi ju utalala na stress. Hujui kusoma????[emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] [emoji116] View attachment 873648
Na hii lugha tunatumia ni French ama
Do u have any idea of Family planing by the way? Seems like nongea na teja la Kibera.Sio contacentives pekee all family planning methods..Yani anything Magu says you support