Eeeeh watanunua kutoka kenya 🤣But Marcopolo buses so mnanunua kutoka Kenya😂😂🤣
and you see a slum right?Hiyo ndio Dar. This is is how it looks like even as a type this. Raw Google earth images. This is Google earth screenshot image of Dar I have taken just NOW.
View attachment 3572196
I'm talking about Marcopolo and not Irizar you idiot. Tanzanians import Marcopolo from Kenya.
What are they?and you see a slum right?
Katarama buys buses from different people. There Irizars from South Africa, Marcopolo from Kenya and some Chinese boxes.alafu ukimaliza apo nenda kajifunze kuhusu IRIZAR, ndo anaetengeneza body za katarama
View: https://www.instagram.com/p/DCXHmWXoSeN/
Ukubwa wa nyumba is measured in square feet or square meters fala wewe. Not number of floorsofcourse otherwise hujaenda shule! usifananishe Home market Arusha na vitu vya kipumbavu!
Watanzania are scrambling for Kenyan built buses😂😂👇👇Eeeeh watanunua kutoka kenya 🤣
View: https://www.instagram.com/p/DHz_AIutmzY/
labda zile school but za kaizerege
naskia hizo housing zimepata 4 people only
Pole sana 🤣🤣 no one buys from kenya, and nmekuonyesha marcopolo mpya ya katarama 🤣 if you see any AVA in tz basi hio gari sio mpya because no one wants them, once again pole sana 🤣Katarama buys buses from different people. There Irizars from South Africa, Marcopolo from Kenya and some Chinese boxes.
For your information, another Tanzanian ameenda Mombasa kununua another bus from AVA😂😂👇👇
View: https://x.com/i/status/2042578094557663736
ukishamaliza kujitengenezea self happiness utatuambia, kama ni zile school bus sawaWatanzania are scrambling for Kenyan built buses😂😂👇👇
View: https://x.com/i/status/2036722741383180429
btw this was the school nlikua nakwambia, naona ata AVA yenyewe wameikimbia 🤣Watanzania are scrambling for Kenyan built buses😂😂👇👇
View: https://x.com/i/status/2036722741383180429
kwahio mpaka kwenye visiwa bado kuna slumsUkubwa wa nyumba is measured in square feet or square meters fala wewe. Not number of floors
Wameshangaa na ushamba wako ju hizo ni vitu wamezoea.Wenzako walikuepo sasahiv na wamesanda we unaleta maneno matupu.?