Uliacha ama ulifukuzwa because of your incompetency?πππ€£πSimfanyii kazi mtu sasa hivi mimi.
Nishaacha kazi kitambo.
Napambana na hali yangu.
Unapambana na umaskini?πππ€£Napambana na hali yangu
Una uerevu gani wewe!?Maybe wewe mkubwa kwa mwaka na umaskini lakini sio kwa uerevu? Kwa masomo ndio uko chini kabisa, wakati wanaume wenzako wanajitamba na PHD, Master and Degree wewe uko na Certificate from unkown institutionπππ€£
I have acres of land back home. I have a home back in rural. I have no reason to buy land in Nairobi cause Iβm not planning to stay here long.With this diploma of mine I succeeded in many things on which you are even dreaming to have.
Do you own even 1 acre of land kijana!?
Do you own your own damn home not a rental one!?
Iβm brighter than you, do you have a degree? Ama ulifail in high School hadi hukupata opportunity ya kukanyaga University?ππUna uerevu gani wewe!?
No wonder you are Quackπππ€£With this diploma of mine I succeeded in many things on which you are even dreaming to have.
Such a stupid ππππππ.I have acres of land back home. I have a home back in rural. I have no reason to buy land in Nairobi cause Iβm not planning to stay here long.
Remember I just turned 28yrs in August so i still have a long way ahead of me. In 4yrs after University i have accumilated more assets than youππ.
Ooooh for your stupidity kuwa mwerevu ni kusoma sana formal education!??Iβm brighter than you, do you have a degree? Ama ulifail in high School hadi hukupata opportunity ya kukanyaga University?ππ
Is having a wife an avhievement?πππ€£π.Such a stupid ππππππ.
When I was 23 years of age I had a wife,a house and more than 10 acres of farm.
Kijana unaonekana umezaliwa katika familia ambazo urithi pekee ni elimu.
Maarifa gani? Iβm more financially literate than youππ.Ooooh for your stupidity kuwa mwerevu ni kusoma sana formal education!??
Mpuuzi huyu.
Huna hata maarifa ya maisha useme wewe ni mwerevu!??
Ona hii!!Is having a wife an avhievement?πππ€£π.
Ndio maana hukuweza kupita mtihani sababu wakati watu wanasoma wewe bado ulikuwa unafikiria wanawake, which grade did you have in Highschool? D ama Eπππ€£
Why didnβt you go to the University? You failed in secondary school, sindio?πππ€£π€£Ona hii!!
Umeelewa hata nini nimemaanisha?
Unataka niwaze wanaume wenzangu!?
ππππ Bro vipi!?
I finished Ordinary level secondary school and went straight to college.
Ndio maana nikasema huna maarifa ya maisha.Maarifa gani? Iβm more financially literate than youππ.
Whatβs more important in this life more than education and money?
In Tanzania O level/secondary school certificate awards you to go to college.Why didnβt you go to the University? You failed in secondary school, sindio?πππ€£π€£