"2011" – What a year it has been!!! KARIBU 2012....




Dah!!! Genuinely..... To the post I can only say will do a little studying on Buddhism.
 

I Know you have it Right in theory and in Practice! ...have seen that in many post of yours!

But one thing ..doubt thing.. you should not doubt when you deliver such product to your opponent, like the one who bad pressed you in that disgusting thread! Yes no doubt once your heart signals you to confront with full love scented in your gloves..:shock: you simply advance and go and do it!! ... That was wrong and could never be dealt with Wrong kind of method neither Energy! There must exist a right method and energy to deal with such disgusting people!! .. Its FIRM correcting LOVE ... With Impact clearly observed!

Me and many people knows what you did in that thread was right! Combination of strength ... Good ..strength ..lessons ...Kindness and firmness! That is what I said this kind of treatment only comes from someone with firm character of love ... which finally can compel the opponent to reevaluate and possibly change for the good! But its because you had no doubt and delivered a firm correcting Love!
 
Mkuu AJ....Thanks yaani minimepapenda sana hapo.....I subscribe to it cause thats my practice.....tough love...

Mkuu now you empress the whole family here lol!! ... We have Ashadii the only daughter ... so all eyes on her.. By subscribing that type of Love .. We are all sure that .. she will be in good hands!! We all have trust on her choice ..but we wanted you to bluntly declare .. You will protect and stand for her the whole length ..and do what ever it takes to make her safe and happy!! Because that is how she was raised up ..and now am telling you this ... in behalf of the family .. you can consider officiating the relation ..lol!
 

.. I Love to live spontaneously!!
 
Reactions: EMT

Hapo kwenye red, are they environmental friendly?
 



AJ... Nikitaka niongee/niandike hapa nitaandika meeeengi, kushahabiana na confidence na sifa ulizo nipa. Naomba nisiseme mengi saana. Lemme just say that I appreciate your confidence in me (daima) your courage, your support and acknowledgment of loads of things hapa jamvini. I hope you understand ni to which extent I appreciate. THANK YOU.


Pamoja saana.

ADI.



Naona hapa wampaisha Sweetie.... Thanks, Walau ajue nina kwetu na nyumbani wanijali.....lol... Ila hapo kwenye officiate... It was officiated ages ago.... hahahaha!
 
huu mthread upo? nipo naclose mwaka huku sis nimebanwa nitawajoin later
 
huu mthread upo? nipo naclose mwaka huku sis nimebanwa nitawajoin later



Tatizo napishana saana na Wadau.....lol... Alafu kid sis nakuhitaji jukwaa la wakubwa kule.... Mchango wako muhim....
 
Tatizo napishana saana na Wadau.....lol... Alafu kid sis nakuhitaji jukwaa la wakubwa kule.... Mchango wako muhim....
daah kule bwana huwa napita nimefunga macho wait
 
daah kule bwana huwa napita nimefunga macho wait



No kid sis.... Ni thread ya kiutu Uzima.... Hakuna graphics katika hio thread, tunarekebishana makosa ya 6/6.. BTW Umeonana na Senator?
 
No kid sis.... Ni thread ya kiutu Uzima.... Hakuna graphics katika hio thread, tunarekebishana makosa ya 6/6.. BTW Umeonana na Senator?
ahahaaa kuhusu senator mwambie huyo mdogo wako mimi swaga zangu hatoziweza first niko allegic na students mimi kuishi kwa boom na kuitwa demu kwa machiz mie siwezi atiiiii.mimi ni mtu na heshima zangu mtaa mzima naheshimika.all in all watu tunasonga mbele haturudi nyuma loh
 
A very difficult and painful year for me,i do not even want to share what happened....am glad we are approaching the end, and am really looking forward to a better 2012.

My plans for 2012 is to work hard and change the lives of two orphans that i love so much....am also looking forward to build better and sustainable relationships and travel more.

Merry christmas and a very happy n prosperous 2012....Love you!
 

Damn! Where have you been? Tena nilimwuliza AshaDii juzi tuu if she has seen you around.

Merry Christmas.
 
Daaahhh, Asante Ashadii kwa sredi nzuri............imenifanya nitafakari kidogo ili niweze kufunguka kidogo. Kwa ujumla ninamshukuru sana sana Mungu kwa wema na fadhili zake ambazo ni mpya kila siku katika maisha yangu.

Kuna mambo mazuri sikuyapanga kabisa mwaka huu lakini yametokea na ninazidi kumshukuru Mungu na kumrudishia yeye sifa na utukufu. Kuna mambo niliyapanga na nilitamani sana sana yatokee lakini mpaka sasa hayajatokea........lakini bado sijakata tamaa maadam uhai na afya Mungu amenipa najua vitatokea tu.

Mwakani kama Mungu akinijaalia salama pia kuna mambo nayatamani na ninamuomba Mungu anisaidie, anipe uzima na afya ili malengo yangu yafanikiwe. Mojawapo ni kujiajiri.........nimechoka kutumwa/kuajiliwa kama sijui nini.

Naomba niwatakie Xmass njema na mwaka mpya wenye mafanikio mema bila kuchakachua.
 



Huu ujumbe Dearest will be best heard and understood if it comes from you.... Love can be crazy sometimes....
 



Michelle Dearest.... How elated I am to find you here..... And so dissapointed I was not around to tell you exactly how I and JF misses you So! Thou it seems uligusa tu...lol... Ni kweli EMT katoka kukuuliza kama 2/3 days ago.... I KNOW he (among others) will be So happy kukuona mahala hapa.... It is a sign to us ambao twakupenda kua you are safe and sound....

:focus:


I know dear you had a hard/complicated year... to what extent? only you know that.... Pole saaana na obstacles zoote na makwazo yooote Dearest.... I Just really hope (and it's my belief) kua you have learned from the good and bad things za 2011, kwamba imekufanya uwe stonger, uwe wiser and a better person.

Napenda the fact kua wajua imepita na sasa you look forward to 2012... With plans ambazo kwa kweli am impressed and proud of you.... Mwenyezi Mungu akuwekee wepesi katika mipangilio yako na akupe nguvu uweze lea hao mayatima as per your plans.... Hongera saana Michelle....

THANK YOU for the warm Wishes Love.... Love you more' and Miss you So So So...... Pamoja saaana.:A S-rose:
 
Damn! Where have you been? Tena nilimwuliza AshaDii juzi tuu if she has seen you around.

Merry Christmas.


Sorry Pal.... Missed her by minutes it seems.... I know at least you are happy to see her....
 
Reactions: EMT
Cookies are required to use this site. You must accept them to continue using the site. Learn more…