Ulipotea ndugu! Tumekosa michango yako mingi sana hasa katika kipindi hiki kigumu kisiasa na kiuchumi, mf gesi haitoki, kodi kila kadi ya simu kwa mwezi, chaguzi ndogo, mabomu Arusha, udini Zanzibar etc.
Get well soon!! but the last para.... with traditional TV mmh... dont go any longer! The God you acknowledged all along your post will be very furious!
JamiiForums uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.