Requirements:
Advanced Diploma or Diploma in Business/Public Administration, Sociology or related discipline
Job Description:
Serve all bank customers at the counter to...
Requirements:
Bachelor Degree in Law (LL.B) from a recognized university. Must be a registered Advocate
Job Description:
Investigate statutory registers to determine...
Requirements:
Graduate in Business Administration, Economics finance, Accountancy, Banking, Land management, Valuation, Building economics, real estate studies, civil engineering, mechanical...
Requirements:
Masters Degree in Business Administration, Economics or related discipline
Job Description:
Assess and review business and financial risks in credit...
Requirements:
Graduate in Business Administration, Finance, Economics or related discipline
Job Description:
Prepare all credit risk reports as required in the TIB...
Requirements:
Masters Degree in Business Administration, Economics, Finance or related discipline
Job Description:
Identify companies of good credit standing with...
Requirements:
Graduate in Business Administration, Economics, commerce, Banking or related discipline
Job Description:
Participate in development and implementation...
JOB ADVERT
The mission of OMASI (Orkonerei Social Maasai Initiative) is to reduce poverty among the Maasai by setting up commercial businesses that will eventually become self-managing and...
Ndugu zangu wana jf,inasikitisha sana serikali inapotangaza nafasi za ajira halafu wanaweka experience ya miaka 3 hivi sisi graduate hiyo experience tutaitoa wapi?mfano nafasi za TANAPA...
Mtu anayehitaji kazi ya Office administrator elimu kuanzia diploma na kuendelea na mwenye uzoefu wa mwaka mmoja na kuendelea,atume cv yake kwenye email ifuatayo:jobatjobs@gmail.com.
good lucky.
Wana jf me nimepangiwa na ministry of education DSM halmashauri ya kinondoni wazee nipeni bac direction ya kufika hapo maana dar me mgeni japo c saana.
Thanks!
Habari za jioni wadau.
Kama kichwa cha bandiko kinavyojieleza hapo juu, tunatafuta nafasi tupu ya kazi (preferably in Arusha) kwa ajili ya mdogo wetu aliyemaliza Kozi yake ya Diploma ya Uhazili...
Habari zenu wakuu!! natumai mpo safi mkienedelea na majukumu ya kila siku.mimi ni mtanzania mwenzenu ambaye nimekuw a nikitafuta kazi ya radio presenter katika kituo chochote Tanzania.sina cheti...
Wana JF hivi kipi ni bora zaidi kufanya kazi kwenye kampuni ndogo(Isiyojulikana) inayolipa vizuri au kufanya kazi kwenye kampuni kubwa(inayojulikana) inayolipa vibaya?Kuna jamaa yangu mmoja...
JamiiForums uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.