Ndio maana Tupac alijiimbia mashairi haya mahususi kwa dada zetu....keep ya head up!
“And when he tells you you ain't nothin' don't believe him
And if he can't learn to love you you should leave him
Cause sista you don't need him
And I ain't tryin to gash up, I just call em how I see em
..............
And since we all came from a woman
Got our name from a woman and our game from a woman
I wonder why we take from our women
Why we rape our women, do we hate our women?
I think it's time to kill for our women
Time to heal our women, be real to our women
And if we don't we'll have a race of babies,that'll hate the ladies ”
Narudi kwako sasa fanya yote but mwisho wa siku usisahau na wewe ni mwanamke!