Obama, anaongea kianaume leo!


pascaldaudi

pascaldaudi

JF-Expert Member
Joined
Mar 25, 2009
Messages
534
Likes
4
Points
0
pascaldaudi

pascaldaudi

JF-Expert Member
Joined Mar 25, 2009
534 4 0
Wenye cnn tv au kwenye mtandao, live sasa hivi!
 
N

Natalia

JF-Expert Member
Joined
Jul 3, 2011
Messages
3,597
Likes
158
Points
160
N

Natalia

JF-Expert Member
Joined Jul 3, 2011
3,597 158 160
wewe obama ameharibu marekani na socialist ideas zake he need to go and we didnt want him here . His ego is over the top, he is way too left .Tumemchokaa na speech zake hakuna cha ubaguzi wala nini . Anaspend so much money,his carrier is over
 
Hossam

Hossam

JF-Expert Member
Joined
Feb 10, 2011
Messages
2,602
Likes
403
Points
180
Hossam

Hossam

JF-Expert Member
Joined Feb 10, 2011
2,602 403 180
wewe obama ameharibu marekani na socialist ideas zake he need to go and we didnt want him here . His ego is over the top, he is way too left .Tumemchokaa na speech zake hakuna cha ubaguzi wala nini . Anaspend so much money,his carrier is over
Wewe uko wapi? Marekani au? Kama uko huko nadhani hapa JF umekosea njia, siku njema...
 
Utingo

Utingo

JF-Expert Member
Joined
Dec 15, 2009
Messages
7,210
Likes
283
Points
180
Utingo

Utingo

JF-Expert Member
Joined Dec 15, 2009
7,210 283 180
wewe obama ameharibu marekani na socialist ideas zake he need to go and we didnt want him here . His ego is over the top, he is way too left .Tumemchokaa na speech zake hakuna cha ubaguzi wala nini . Anaspend so much money,his carrier is over
acha utumwa wa mawazo wewe, ubepari ungekuwa suluhisho leo hii marekani isingekwenda kuendesha genocide iraq, afghanista na sasa kuiba mafuta Libya.
 
Gamba la Nyoka

Gamba la Nyoka

JF-Expert Member
Joined
May 1, 2007
Messages
6,921
Likes
7,524
Points
280
Gamba la Nyoka

Gamba la Nyoka

JF-Expert Member
Joined May 1, 2007
6,921 7,524 280
Huyo hana jipya, zaidi ya kuvaa ngozi ya kondoo lakini ndani ni mbwa mwitu mkali, jamaa ni stooge na agent wa imperialism, yeye na george bushi ni sarafu moja ila yeye ni upande wa pili, mikono yake imetapakaa damu za watu wengi sana wasio na hatia hivi sasa.
 
Mamndenyi

Mamndenyi

JF-Expert Member
Joined
Apr 11, 2011
Messages
29,348
Likes
7,382
Points
280
Mamndenyi

Mamndenyi

JF-Expert Member
Joined Apr 11, 2011
29,348 7,382 280
wewe obama ameharibu marekani na socialist ideas zake he need to go and we didnt want him here . His ego is over the top, he is way too left .Tumemchokaa na speech zake hakuna cha ubaguzi wala nini . Anaspend so much money,his carrier is over
samahani kama wewe ni mtu mweusi na unasema maneno haya - ulaaniwe milele - Amen.
 
Z

ZeMarcopolo

JF-Expert Member
Joined
May 11, 2008
Messages
13,598
Likes
516
Points
280
Z

ZeMarcopolo

JF-Expert Member
Joined May 11, 2008
13,598 516 280
People dont speeches, they want them jobs...
 
M

Mapujds

JF-Expert Member
Joined
May 12, 2011
Messages
1,291
Likes
3
Points
135
M

Mapujds

JF-Expert Member
Joined May 12, 2011
1,291 3 135
Jamaa simkubali kabisa na ufreemason wake kaivuruga dunia.
 
N

Nonda

JF-Expert Member
Joined
Nov 30, 2010
Messages
13,252
Likes
1,996
Points
280
N

Nonda

JF-Expert Member
Joined Nov 30, 2010
13,252 1,996 280
acha utumwa wa mawazo wewe, ubepari ungekuwa suluhisho leo hii marekani isingekwenda kuendesha genocide iraq, afghanista na sasa kuiba mafuta Libya.
Gaddafi,]
I helped my brothers and sisters from Africa with money for the African Union, did all I could to help people understand the concept of real democracy, where people's committees ran our country...

they told Americans and other visitors, they needed "democracy," and "freedom," never realizing it was a cut throat system, where the biggest dog eats the rest, but they were enchanted with those words, never realizing that in America, there was no free medicine, no free hospitals, no free housing, no free education and no free food, except when people had to beg or go to long lines to get soup, no, no matter what I did, it was never enough for some,

Obama wants to kill me, to take away the freedom of our country, to take away our free housing, our free medicine, our free education, our free food, and replace it with American style thievery, called "capitalism," but all of us in the Third World know what that means, it means corporations run the countries, run the world, and the people suffer..

In the West, some have called me "mad," "crazy," but they know the truth but continue to lie, they know that our land is independent and free, not in the colonial grip, that my vision, my path, is, and has been clear and for my people and that I will fight to my last breath to keep us free
*Qaddafi Unplugged and Uncensored:* Recollections Of My Life - Mu'ummar Qaddafi** :***** Information Clearing House: ICH
 
N

Natalia

JF-Expert Member
Joined
Jul 3, 2011
Messages
3,597
Likes
158
Points
160
N

Natalia

JF-Expert Member
Joined Jul 3, 2011
3,597 158 160
inaelekea kuna yoyo wa wili humu. mimi ni mrs rutherford mke wa lawyer mashuhuri sanaantonio texas.
 
MziziMkavu

MziziMkavu

JF-Expert Member
Joined
Feb 3, 2009
Messages
39,934
Likes
5,182
Points
280
MziziMkavu

MziziMkavu

JF-Expert Member
Joined Feb 3, 2009
39,934 5,182 280
Wenye cnn tv au kwenye mtandao, live sasa hivi!
Sijakupata mpaka sasa kwani siku zote Obama alikuwa haongee Kiana Ume? alikuwa anaongea kivipi? hebu fafanua sijakupata bado?
 
BinMgen

BinMgen

JF-Expert Member
Joined
Jun 18, 2008
Messages
1,828
Likes
35
Points
145
BinMgen

BinMgen

JF-Expert Member
Joined Jun 18, 2008
1,828 35 145
<font color="#ff0000"><font size="4"><span style="font-family: century gothic">samahani kama wewe ni mtu mweusi na unasema maneno haya - ulaaniwe milele - Amen.</span></font></font>
EeeeMen , Amina
 
O

Oak

Member
Joined
Sep 6, 2011
Messages
34
Likes
0
Points
0
O

Oak

Member
Joined Sep 6, 2011
34 0 0
ZeMarcopolo; People dont speeches, they want them jobs...i

What kind of english are you writing? Do you think is Mr Obama who created the current unemployment rate in US? For your short sighted understanding, do you think Republican would have done different to turn-around the economy within three years for the messes created for a decade? Oh give me a break!
 

Forum statistics

Threads 1,214,794
Members 462,867
Posts 28,523,892