Msaada: Kitabu cha Hisabati STD V | JamiiForums | The Home of Great Thinkers

Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Msaada: Kitabu cha Hisabati STD V

Discussion in 'Jukwaa la Elimu (Education Forum)' started by Baba_Enock, Feb 5, 2010.

  1. Baba_Enock

    Baba_Enock JF-Expert Member

    #1
    Feb 5, 2010
    Joined: Aug 21, 2008
    Messages: 6,834
    Likes Received: 249
    Trophy Points: 180
    Habari Wanajf,

    Ninaomba kama kuna member anaweza kunisaidia kupata kitabu cha hisabati darasa la tano kilichochapishwa na Ben & Company.

    Mdogo wangu anakiitaji sana kiweze kumsaidia kumudu somo hilo.

    Nimetafuta sana kwenye Bookshops hapa mjini lakini bado sijafanikiwa.

    Natanguliza shukrani.

    Baba Enock
     
  2. Pape

    Pape JF-Expert Member

    #2
    Feb 5, 2010
    Joined: Dec 11, 2008
    Messages: 5,513
    Likes Received: 27
    Trophy Points: 0
    i hope someone gonna help you...
     
  3. Ndumbayeye

    Ndumbayeye JF-Expert Member

    #3
    Feb 6, 2010
    Joined: Jan 31, 2009
    Messages: 5,546
    Likes Received: 1,586
    Trophy Points: 280
    cha mungai au cha maghembe?
     
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
Loading...