Karibuni tushiriki pamoja kwa Sauti Moja

May 8, 2023
5
3
Assalaam,

Napenda kuchukua fursa hii kuwakaribisha ili tushirikiane katika fursa hii ambayo, bila shaka ni njia mojawapo ya kuleta maendeleo ya kijamii na kiuchumi miongoni mwetu.

Kama unadhani uko tayari kivyovyote kushirikiana na Team yetu unakaribishwa ili tuweze kujenga jambo lenye mafanikio kwa taifa letu.

Kwa Maoni, ushauri na hata msaada wa mawazo ya aina yoyote, unakaribishwa. AHSANTE.


KWA KIFUPI:

Sauti Moja Festival is an annual event that celebrates human rights through films, music, and other creative expressions. The festival aims to raise awareness about human rights issues, encourage dialogue, and inspire action towards positive change.

The festival features a diverse selection of films from around the world, ranging from documentaries to dramas, that explore human rights issues such as social justice, equality, and freedom. These films are screened to audiences who are then invited to participate in discussions and Q&A sessions with filmmakers, human rights activists, and other experts.

In addition to film screenings, Sauti Moja Festival also showcases musical performances from both local and international artists. The music represents various genres and styles, and often carries important messages about social justice and human rights.

Overall, Sauti Moja Festival provides a platform for people to come together and engage with important human rights issues through the powerful mediums of film and music.
 

Similar Discussions

1 Reactions
Reply
Back
Top Bottom