Baada ya 'DNA test' watoto wanne kati ya sita si wake

Baada ya 'DNA test' watoto wanne kati ya sita si wake

Kingdom Finder

JF-Expert Member
Joined
Jan 25, 2012
Posts
1,118
Reaction score
1,398
DNA RESULTS HAVE PROVED THAT 4 OF MY 6 CHILDREN ARE NOT MINE

Editor, post this 4 me, I want my fellow Zambians to read.

I am a Zambian working in Malawi as an expatriate.

Good Evening Family. You may have been hearing rumours regarding what is happening with my family.

This message is meant to communicate the correct position of the situation.

After discovering a wats app message in my wife's phone in which a certain man was demanding the custody of 2 of our children from my wife, I decided to order DNA tests for my children on 28th Jan 18.

The results were given to us on 01 March 18. I am sorry and deeply disappointed to inform you that DNA results have shown that I am not the biological father of Elton, Hellen, Kamwadi and Lucy Ngwira. As you would understand, we have a crisis in the family and as an immediate measure I have separated from Miriam while the parents discuss the way forward.

Please pray for the children who shall be traumatized by this unwanted situation. It is our view that whoever is the biological father/s should be unmasked and be given the responsibility to look after his / their offspring.

Just imagine, only two of my six children are mine (that is the first and the second from last). The 4 belong to my fellow men i am yet to know. You may wish to know that i have spent a lot of money educating all the six children with a clear view that they are biologically mine.

This is how cruel this world is!. Am crying as I write you this. Some women are only good before you marry them and when they are in church, after that they become snakes. Imagine, i sponsored this lady from secondary school to university only to be sleeping with other men when she started working!.

Personally i have never known any other woman apart from her, but its like she knows a lot of men including my workmates. This is sad!

Friends, you shall be updated regarding any new developments soon. I will send copies of the DNA results shortly. Please feel free to inform anyone about this. We have nothing to hide on this matter. May God bless you.

A NGWIRA

(Picture: My wife and some supporting documents)
 
Wanaosema ukiitaka pepo ipo MIGUUNI mwa mama yako sijui wanamaanisha nini?

Mama yako mwenyewe ndo awe huyo mtajwa hapo, pepo inakaaje miguuni mwake sasa???

Au nachanganya maana ya neno pepo!!!
 
Wanaosema ukiitaka pepo ipo MIGUUNI mwa mama yako sijui wanamaanisha nini?

Mama yako mwenyewe ndo awe huyo mtajwa hapo, pepo inakaaje miguuni mwake sasa???

Au nachanganya maana ya neno pepo!!!
Neno la mungu is so complicated kwa wasiolifuatilia
 
Sad news, this woman must have spiritual problems. Just imagine you did one, two to fourth, and even you don't remember the man you are punishing is the one who brought you up. Men don't generalize this plse, it is a special case lol!
 
Inasikitisha sana....kupigiwa gani huku?
 
Wabongo bhanaaa kama bongo movie vile...
Heading kiswahili ila topic kiingereza cha kujiuma uma.... [emoji1] [emoji23] [emoji108]
 
Yani kati ya Watoto 6, wako ni Mtoto wa 1 na Mtoto wa 5 Jamani!!!!..
Hapo jamaa kaanza somesha mke toka secondary, chuo hadi kapata kazi!!..Kahangaika somesha na watoto wote 6 bila kujua!!..Huyo mwanamke huyo!!..

wasukuma wenzangu njoeni tujifunze kitu 😉😀
 
Hakuna mapenzi ya dhati na wengi hawaelewi maana ya ndoa na kuishi kama familia moja.
Very sad indeed
 
hayo ni maamuzi ya hasira aliyochukua. Kitanda hakizai haramu, amewatesa bure hao watoto kwani hawana hatia kuzaliwa.
 
Mmmh kuna watu wanapitia mazito ....huyo baba anaumia saana
 
Hata kuna kaharufu kauongo mkubwa
Maana kaweka attachment ambayo ni uongo
 
Mmmh kuna watu wanapitia mazito ....huyo baba anaumia saana

Kwa kweli ana haki ya kuumia. ....Watoto wanne sio mchezo. ...

Japo mimi ni mwanamke lakini wanawake inahitajika akili ya ziada kukaa nao .....Wakivurugika wanapitiliza
 
Back
Top Bottom