ZILIPENDWA: Wanamuziki, nyimbo na mitindo yao

maryamsat

Member
Joined
Jul 30, 2018
Messages
37
Points
95

maryamsat

Member
Joined Jul 30, 2018
37 95
StarTimes is one of the first class direct to home (DTH) premium Cable TVs accessible in Africa. This prevalent digital TV has given a great many African access to Local, National and International TV channels. While the digital TV probably won’t be the most using Cable TV, it is positioned among the best six in Nigeria and gloats of thousands of clients. Truth be told, StarTimes is a standout amongst the most watch for after Cable TVs in Africa. It gives a moderately less expensive with high viewing experience in digital platform.

Any subscribers who renew their subscription for two months on any package can enjoying 50% discount on any subscription made, StarTimes TV Company has declared another offer named “Startimes On Mega Bonus“.

To read depth kindly follow below link

Source: How To Get Bonus When You Pay With Startimes ON App – TECHLEKZY
 

Uta Uta

JF-Expert Member
Joined
Feb 2, 2016
Messages
3,251
Points
2,000

Uta Uta

JF-Expert Member
Joined Feb 2, 2016
3,251 2,000
kuna wimbo nautafuta sikumbuki kama waliimba vijana Jazz au bendi gani, kibwagizo chake kilikuwa hivi "enyi wote wake zangu mapenzi yangu kwenu ni sawa mpendane ndio heshima ya ndoa ee"
 

Kappa

Senior Member
Joined
Feb 17, 2013
Messages
109
Points
195

Kappa

Senior Member
Joined Feb 17, 2013
109 195
Samahani mkuu kuna wimbo diamond sound, siufahamu jina ila kuna koras wanaimba

Morogoro morogo tulale wapi eeh kama unao naomba nisaidie, ninacho kipande nilirekodi redio nimejaribu kuattach imeshindikana
Mkuu ulishaupata huu wimbo? Nautafuta sana, kama umeupata naomba copy tafadhali.
 

raslimali

Senior Member
Joined
Nov 4, 2014
Messages
135
Points
225

raslimali

Senior Member
Joined Nov 4, 2014
135 225
Wakuu kwema humu? Huu uzi ndo nimeuona na ndo kwanza niko ukurasa wa tatu nataka kuoitia kurasa zote! Nimeona vema niwasalimu tu. Mimi mpenzi mkubwa wa muziki wetu wa zamani. Shukrani kwa wote mnaochangia na natoa rai tuuendeleze huu uzi. Kwa mwanzilishi wa uzi, my hat off for you! Unaujua muziki wetu vilivyo.
 

Forum statistics

Threads 1,380,704
Members 525,857
Posts 33,777,397
Top