Siku ya WaBaba..nini huwezi sahau???

Siku ya WaBaba..nini huwezi sahau???

matumbo

JF-Expert Member
Joined
Jul 9, 2011
Posts
7,224
Reaction score
3,960
Leo ikiwa ni siku ya wa Baba duniani...je ni kitu gani alichowai kukufanyia Dingi yako ambacho huwezi kukusahau kamwe??(kizuri/kibaya)..
 
Kutonihudumia, kutokunisomesha, kutokunilisha na kutonifanyia mengi tu ya muhimu,
I FORGAVE HIM ANYWAY
 
Dah how i love my dad Just God knows.... I love you dad (though hayupo JF)
 
I really appreciate the role my father played in my life. I Wouldn't have been here without you my dear father. I love you daddy
 
I really appreciate the role my father played in my life. I Wouldn't have been here without you my dear father. I love you daddy

Blessings to him. The best my dad could do was to contribute his sperms! Im sorry to say this but thats the reality. Love you mom
 
I trully miss his advices. Nampenda sana baba yangu RIP kamonga!!!
 
Any fool can be a father, it takes a real man to be a DAD!
My father is a DAD, I mean real dad! He sacrificed all he had for all of us! He scolded, he loved, he advised, he lead, he guided and protected us! He was both a father and a mother somehow!

What is crucial and outstanding, ni mwepesi wa kusema 'samahani' pale anapokosea. Na kujaribu kuwafunza wote hata kwa kupitia mistakes zake! What a man!
 
Back
Top Bottom