price tag za mahusiano / marriages

MKATA KIU can i have another idea pls soree if u wont believe it,

To me love tag was when i was single b4 sijaolewa i had my preferences na huwezi amini ilikuwa ngumu kuzipata coz hakuna binadamu mkamilifu.
Now mind set imebadilika after being in marriage in long time and see that human change depending on enviroments they live, now when it comes to love, i dont have any criteria i luv a person as he/she is u know why...?
money i can find myself, happiness i can find myself, stress i allow no one to give me, children i have, mali like car, house ninayo, elimu ninayo so when i think of a love a man now thats not a criteria, coz sitakuwa namtegemea anipe elimu, anipe pesa noooop hata siku moja sitamuomba sanasana nitaomba ndugu zangu, na vitu vingine sitategemea kwakezaidi ya malavidavi now this is aged love ila kwa wale wanaoingia in first love watapingana sana na mimi.
Kwa wakati huohuo huyu mwanaume yeye anaweza akahitaji msaada wangu will see/help to my capacity ila sio kila siku lol na hapa naweza fall hata kwa lay man mradi tu ajiamini na kujua kuwa anapendwa.
Vitu vyote ni material vinatafutwa but love is in somebody's soul thats what called natural love, me i like it na natamani sana mtu anipende natural love not me with anything attached with me..

Thank you!!! you're my kind of girl.



 
Last edited by a moderator:

Similar Discussions

Back
Top Bottom