Mwanamke ashtaki Bill Cosby

kbm

JF-Expert Member
Joined
Oct 5, 2012
Posts
5,224
Reaction score
1,686
COSBY ASHTAKIWA: Mwanamke, 55, amshtaki Bill Cosby huko Los Angeles, USA akidai mchekeshaji huyo alimlazimisha kufanya naye mapenzi wakati akiwa na miaka 15.
 
Bill Cosby sued for alleged under-age sexual abuse


Bill Cosby is being sued for sexual assault by a woman who says the US comedian molested her when she was 15.
Judy Huth's lawsuit alleges that Cosby molested her at the Playboy mansion in Los Angeles in 1974 and told her to lie about her age.
Cosby's lawyer had no immediate comment on the accusation.
Cosby, 77, has faced a series of renewed allegations that he drugged and sexually assaulted more than a dozen women.
He has not been charged in connection with any of the allegations, which his lawyers have described as "discredited" and "defamatory".
Ms Huth's lawsuit says she and a 16-year-old friend met Mr Cosby on a film set and were later invited to his tennis club, where they were given alcohol before being taken to the Playboy mansion.
There, Ms Huth alleges that she was forced to carry out a sexual act against her will. The lawsuit states that the teenagers were told to lie about their age, and say they were 19 if asked.
It says the incident caused Ms Huth "psychological damage and mental anguish". She is seeking unspecified damages.
The claims in the lawsuit are the first in which a woman has alleged that Cosby assaulted her when she was under age, the Associated Press reported.
In 2005 a woman who accused Cosby of drugging and sexually assaulting her brought a lawsuit against him, but the case was settled out of court.
The new suit came a day after Cosby resigned from the board of trustees of Temple University in Philadelphia, where he was once a student, amid the allegations.
Several broadcasters have shelved projects with Mr Cosby, including NBC and Netflix.
 
Wamejitokeza wengi...nimeona yahoo wameandika ana case 74...sasa sijajua ni wanawake 74 au number of times...

Ila kuna mmoja nimemuona anaongea...itakuwa kweli aisee...ni black American ...yeye alibakwa akiwa 25...sasa hivi sijui yuko kwenye 50s...na kibaya alikuwa anawanywesha madawa victims wake na kuwala tigo

Mwisho wa dhambi ni aibu...jamaa alikuwa bazazi...sasa imefika muda wa kutulia kusubiri kifo...uchafu wake unamfuata...
 
Nimemuona anavyojieleza...mimi nina kipaji cha kujua mtu muongo au mkweli kwa kumtazama akiongea...

Hahahaaa nilidhani una ushahidi ulio incontrovertible kumbe unatumia hisia na eye test tu.

Sawa lakini, nimekuelewa.

Ila mpaka sasa Bill Cosby hawajawahi patikana na hatia yoyote ile kuhusiana na kubaka.
 
Hivi kweli mwanamke alikuwa molested mwaka 1974 na leo ndo anakuja kudai ati ame-suffer "psychological damage and mental anguish"..! Aisee na hii unaweza kusikia imekuwa settled out of the court.. Na hiyo haimaanishi kama Cosby ni kweli alifanya hivyo au la..
 
Swala la rape liko very complicated...victims wengi sana wanashindwa kwenda mahakamani kwa sababu ya aibu...wanakufa na tai shingoni...

Kuna wanaume ni wanyama sana...nimesoma juzi kuna jamaa huko Nigeria amebaka sana mabinti sababu ana feza, ila amekutana na victim hamnazo...alivyombaka huyu dada akatoka nje ya nyumba ya jamaa na kuanza kuharibu mali za watu including kuponda vioo vya magari ya majirani (nadhani alikuwa anaishi kwenye estate)

Ndo majirani kuita polisi mdada kakamatwa...kufika huko akatoa story yake...doctor kampima kathibitisha...jamaa akakamatwa afu sababu ya rushwa akaachiwa...ila binti kwao wako njema waka report kituo cha juu zaidi...sasa case imekuwa public...

Ndio na wengine wanaandika kwenye mitandao...na mimi alinibaka...na mimi alinibaka...

Ugumu unakuja pale victim anapobakiwa nyumbani kwa mshtakiwa...anaona nikisema hakuna atakayenielewa...nilienda kufanya nini???basi anajihoji na kujijibu na kuamua kukaa kimya...

Huyu Mnigeria alimfunga mdada na kamba kabla ya mumbaka...na alisaidiwa na mlinzi wake...kijana ana miaka 35 ana pesa ndefu...hataki kuoa kazi yake kubaka watoto wa chuo ambao anatengeneza nao urafiki...

Kwa hiyo usishangae kwa nini mtu kakaa kimya miaka 30...

Si wote wana moyo kama huyu binti wa Nigeria...wengi wanaogopa kuchekwa na kejeli...

 
Wanatakwa kulipwa tu hao mapene
 
WIth, now over 20 women coming forward?!,...might be true!, I wonder if some of them got paid for them to take this long to come forward
 
WIth, now over 20 women coming forward?!,...might be true!, I wonder if some of them got paid for them to take this long to come forward

But how is it possible for that many women to have been raped by him and none of them pressed charges during or around the time when it happened?

And now suddenly all of them have found the courage to come out of the woodwork?

I smell a rat....
 
Wameona baba wa watu amezeeka bila kashfa wakaona wamzulie.

At 55 alikuwa anasubiri nini mda wote?
 
But how is it possible for that many women to have been raped by him and none of them pressed charges during or around the time when it happened?

And now suddenly all of them have found the courage to come out of the woodwork?

I smell a rat....

i smell a cat
 
But how is it possible for that many women to have been raped by him and none of them pressed charges during or around the time when it happened?

And now suddenly all of them have found the courage to come out of the woodwork?

I smell a rat....

wasn't there some sort of a monetary settlement on(at least) one of them to shush her?!
 
COSBY ASHTAKIWA: Mwanamke, 55, amshtaki Bill Cosby huko Los Angeles, USA akidai mchekeshaji huyo alimlazimisha kufanya naye mapenzi wakati akiwa na miaka 15.

Huyo Mzee ana scandal kubwa sana sasa hivi, wanawake kibao wameshalalamika kuhusu alivyokuwa akiwafanyia. Lakini USA kwa hawa watu wenye fedha usiyaamini sana watu huwa wanatafuta kila mbinu ya kula fedha zao.
 
But how is it possible for that many women to have been raped by him and none of them pressed charges during or around the time when it happened?

And now suddenly all of them have found the courage to come out of the woodwork?

I smell a rat....

According to them, seems like it was happening over time, and he was giving them some sort of....drug??!!!, and also, keep in mind the kind of influence he had then, with power and money!, it was probably (just a piece of cake) for him to seduce anyone!
 
Isn't there some sort of a monetary settlement on(at least) one of them to shush her?!

I think he settled with one woman back in 2005.

But over 20 women (according to you) claiming to have been raped by this one man and not one of them pressed any charges smells fishy to me.

I mean, that old man has been a celebrity for a long time and the notion that he was/ is a serial rapist strains my credulity to the limit.

Why would he rape that many women? With his celebrity status he couldn't get them to sleep with him willingly that he had to rape them?

And what proof is there (after all these years) that he actually raped them besides their word against his word in the twilight of his life?
 

There were probably groupies of his....
 

If there will be a case, It will be interesting to watch how legal minds will run it without a tangible evidence...if there's none
 
Cookies are required to use this site. You must accept them to continue using the site. Learn more…