Broken heart


Shantel

Shantel

JF-Expert Member
Joined
Feb 7, 2011
Messages
2,021
Likes
29
Points
0
Shantel

Shantel

JF-Expert Member
Joined Feb 7, 2011
2,021 29 0
Imagine unaambiwa maneno hayo chini hapo na mpenzi wako kwa kumaanisha toka moyoni mwake
na ukimwangalia machoni unaona kabisa yametoka moyoni, sorry ni kitu kidogo sana ila kinaweza kum
toa nyoka pangoni

I'm sorry that I hurt you.
Please forgive my mistake.

You mean so much to me.
I promise never to hurt you again.
I'm sorry.

I may not have enough words to tell you how bad I am feeling about what I did.
So all I can say is, I'm sorry.

Please give me one last chance.
I promise it will never happen again.
I'm sorry.
 
Bishanga

Bishanga

JF-Expert Member
Joined
Jun 29, 2008
Messages
15,343
Likes
80
Points
0
Bishanga

Bishanga

JF-Expert Member
Joined Jun 29, 2008
15,343 80 0
Imagine unaambiwa maneno hayo chini hapo na mpenzi wako kwa kumaanisha toka moyoni mwake
na ukimwangalia machoni unaona kabisa yametoka moyoni, sorry ni kitu kidogo sana ila kinaweza kum
toa nyoka pangoni

I'm sorry that I hurt you.
Please forgive my mistake.

You mean so much to me.
I promise never to hurt you again.
I'm sorry.

I may not have enough words to tell you how bad I am feeling about what I did.
So all I can say is, I'm sorry.

Please give me one last chance.
I promise it will never happen again.
I'm sorry.
du,haya bana,Bishanga Abashaija yaani nimejikunja goti chini natamka maneno haya,mmmhhhh eeeeeehe!
 
Vin Diesel

Vin Diesel

JF Gold Member
Joined
Mar 1, 2011
Messages
8,659
Likes
1,170
Points
280
Vin Diesel

Vin Diesel

JF Gold Member
Joined Mar 1, 2011
8,659 1,170 280
Imagine unaambiwa maneno hayo chini hapo na mpenzi wako kwa kumaanisha toka moyoni mwake
na ukimwangalia machoni unaona kabisa yametoka moyoni, sorry ni kitu kidogo sana ila kinaweza kum
toa nyoka pangoni

I'm sorry that I hurt you.
Please forgive my mistake.

You mean so much to me.
I promise never to hurt you again.
I'm sorry.

I may not have enough words to tell you how bad I am feeling about what I did.
So all I can say is, I'm sorry.

Please give me one last chance.
I promise it will never happen again.
I'm sorry.
Hapa lazima uweke silaha chini...
 
Kabakabana

Kabakabana

JF-Expert Member
Joined
Aug 5, 2011
Messages
5,559
Likes
6
Points
0
Kabakabana

Kabakabana

JF-Expert Member
Joined Aug 5, 2011
5,559 6 0
mimi wala hainikuni utakuta mtu kalala na shemeji yake kabisa anakuja honey am sorry ni shetani tu shetani?am sorry? mhhhhhhhhhhhhxxxxxxxxxxxx
 
Salma osman

Salma osman

Senior Member
Joined
Feb 22, 2011
Messages
164
Likes
0
Points
0
Salma osman

Salma osman

Senior Member
Joined Feb 22, 2011
164 0 0
Imagine unaambiwa maneno hayo chini hapo na mpenzi wako kwa kumaanisha toka moyoni mwake
na ukimwangalia machoni unaona kabisa yametoka moyoni, sorry ni kitu kidogo sana ila kinaweza kum
toa nyoka pangoni

I'm sorry that I hurt you.
Please forgive my mistake.

You mean so much to me.
I promise never to hurt you again.
I'm sorry.

I may not have enough words to tell you how bad I am feeling about what I did.
So all I can say is, I'm sorry.

Please give me one last chance.
I promise it will never happen again.
I'm sorry.
and what if its somethg thats unforgiveable?
 
Rejao

Rejao

JF-Expert Member
Joined
May 4, 2010
Messages
9,241
Likes
285
Points
180
Rejao

Rejao

JF-Expert Member
Joined May 4, 2010
9,241 285 180
and what if its somethg thats unforgiveable?
Hata kama hutamsamehe lakini sory itakuwa imepunguza uzito wa hilo kosa kwa kiasi flani. Kila mtu anapendwa kuambiwa sorry..usiposema sorry unazidi kumuongozea uliyemkosea machungu
 
A

Ave Ave Maria

JF-Expert Member
Joined
Apr 22, 2011
Messages
10,752
Likes
45
Points
0
A

Ave Ave Maria

JF-Expert Member
Joined Apr 22, 2011
10,752 45 0
Sorry?? No excuse my friend for breaking my heart!!
 
Rutashubanyuma

Rutashubanyuma

JF-Expert Member
Joined
Sep 24, 2010
Messages
169,612
Likes
610,864
Points
280
Rutashubanyuma

Rutashubanyuma

JF-Expert Member
Joined Sep 24, 2010
169,612 610,864 280
How can a ''sorry'' heal a broken heart?????
some broken hearts are doomed abinitio........................no amount of sorry will heal them............................facing facts is part of recuperation process...............
 
Salanga

Salanga

JF-Expert Member
Joined
Nov 18, 2010
Messages
375
Likes
3
Points
0
Salanga

Salanga

JF-Expert Member
Joined Nov 18, 2010
375 3 0
Hakuna cha sorry wala nini.Mimi nikishajua amekunwa tu imekula kwake maana sijaumbwa kuteseka.
 
AshaDii

AshaDii

Platinum Member
Joined
Apr 16, 2011
Messages
16,245
Likes
315
Points
180
AshaDii

AshaDii

Platinum Member
Joined Apr 16, 2011
16,245 315 180
and what if its somethg thats unforgiveable?

Salma a person who loves.... Love ile ya ukweli understands the other person (ambae ndo you love) more than anyone else... Unakua unamkubali kwa madhaifu na strength zake pia. Hivo hata siku moja usitegemee kua mtakua constant bila kukwazana no matter the kosa. How can you say you love without knowing how to forgive for hata Vitabu vya dini yaonesha mwenye love husamehe.... Na kama huo ndio msimamo wake IMO i would say you are the one with the problem na sio yeye. For believe me you kuna watu hafanyiwa makosa hata hio SORRY hawajawahi isikia and still they forgive....
 
Rutashubanyuma

Rutashubanyuma

JF-Expert Member
Joined
Sep 24, 2010
Messages
169,612
Likes
610,864
Points
280
Rutashubanyuma

Rutashubanyuma

JF-Expert Member
Joined Sep 24, 2010
169,612 610,864 280
Salma a person who loves.... Love ile ya ukweli understands the other person (ambae ndo you love) more than anyone else... Unakua unamkubali kwa madhaifu na strength zake pia. Hivo hata siku moja usitegemee kua mtakua constant bila kukwazana no matter the kosa. How can you say you love without knowing how to forgive for hata Vitabu vya dini yaonesha mwenye love husamehe.... Na kama huo ndio msimamo wake IMO i would say you are the one with the problem na sio yeye. For believe me you kuna watu hafanyiwa makosa hata hio SORRY hawajawahi isikia and still they forgive....
looks like it is heaven................................where problems just disappear in the name of love..................fantastic if real.
 
AshaDii

AshaDii

Platinum Member
Joined
Apr 16, 2011
Messages
16,245
Likes
315
Points
180
AshaDii

AshaDii

Platinum Member
Joined Apr 16, 2011
16,245 315 180
looks like it is heaven................................where problems just disappear in the name of love..................fantastic if real.
Problems do not dissappear Rutah.... A human being rejuvinates from the experience one gets, and being hurt by loved ones is one of them... From a person who so quotes the Bible would have thot kua ni evident kwako.... Problems makes you stronger, wiser and a good person.
 
Salma osman

Salma osman

Senior Member
Joined
Feb 22, 2011
Messages
164
Likes
0
Points
0
Salma osman

Salma osman

Senior Member
Joined Feb 22, 2011
164 0 0
Salma a person who loves.... Love ile ya ukweli understands the other person (ambae ndo you love) more than anyone else... Unakua unamkubali kwa madhaifu na strength zake pia. Hivo hata siku moja usitegemee kua mtakua constant bila kukwazana no matter the kosa. How can you say you love without knowing how to forgive for hata Vitabu vya dini yaonesha mwenye love husamehe.... Na kama huo ndio msimamo wake IMO i would say you are the one with the problem na sio yeye. For believe me you kuna watu hafanyiwa makosa hata hio SORRY hawajawahi isikia and still they forgive....
thanx ma dea.u made ma day.i was so stressed atleast u made me smile.thanx ones again and have a nice weekend may God bless u inshaallah!
 
A

Ave Ave Maria

JF-Expert Member
Joined
Apr 22, 2011
Messages
10,752
Likes
45
Points
0
A

Ave Ave Maria

JF-Expert Member
Joined Apr 22, 2011
10,752 45 0
Salma a person who loves.... Love ile ya ukweli understands the other person (ambae ndo you love) more than anyone else... Unakua unamkubali kwa madhaifu na strength zake pia. Hivo hata siku moja usitegemee kua mtakua constant bila kukwazana no matter the kosa. How can you say you love without knowing how to forgive for hata Vitabu vya dini yaonesha mwenye love husamehe.... Na kama huo ndio msimamo wake IMO i would say you are the one with the problem na sio yeye. For believe me you kuna watu hafanyiwa makosa hata hio SORRY hawajawahi isikia and still they forgive....
Bila shaka hawa ni kina Mercy na kina Angela ambao pamoja na kuwa cheated, kupigwa, kuchanwa chanwa mwilini na kukatwa masikio ila bado walisamehe!! Aisee na wazidi kusamehe saba mara sabini! (I pressume Salma's case an exceptional to the posts for the unknown facts)
 
AshaDii

AshaDii

Platinum Member
Joined
Apr 16, 2011
Messages
16,245
Likes
315
Points
180
AshaDii

AshaDii

Platinum Member
Joined Apr 16, 2011
16,245 315 180
Bila shaka hawa ni kina Mercy na kina Angela ambao pamoja na kuwa cheated, kupigwa, kuchanwa chanwa mwilini na kukatwa masikio ila bado walisamehe!! Aisee na wazidi kusamehe saba mara sabini! (I pressume Salma's case an exceptional to the posts for the unknown facts)

Kipipi dear.... I am starting to get worried you know.... Naona nije via PM....
 
M

Magoo

JF-Expert Member
Joined
Sep 4, 2011
Messages
438
Likes
12
Points
35
M

Magoo

JF-Expert Member
Joined Sep 4, 2011
438 12 35
Sorry never reframe broken heart... its like a broken bottle whic never regain its original shape when broken
 

Forum statistics

Threads 1,213,508
Members 462,174
Posts 28,480,243