BET's cypher: Eminem goes in on Trump

Nyani Ngabu

Platinum Member
May 15, 2006
86,641
2,000
The BET Hip Hop Awards were taped in the 305 this past Saturday and aired tonight [Oct.10] on BET.

Per usual, one of the highlights was the cypher and Em came back from 'retirement' and dropped some major shade on Donald Trump.

Take a look...


What y'all think? Pass or fail?
 

Nalendwa

JF-Expert Member
Aug 9, 2016
7,505
2,000
Em's the Man, love it!

Should I drop on mjomba?!, probably not..
But we better give KJ props coz what we got in...now, is a kamikaze...Ahh!, Imma stop!
 

Manyawera

JF-Expert Member
Aug 16, 2017
567
1,000
Trump, when it comes to giving a shit, you're stingy as I am
Except when it comes to having the balls to go against me, you hide 'em
'Cause you don't got the fucking nuts like an empty asylum

Halafu akaongeza hii
And keep that shit balled like Donald the bitch.

Bongo hakuna mtu/msanii anaeweza thubutu hii, wamejaribu wanasiasa wachache tena kwa maneno soft lkn kilichowapata mmmhhh. Wengi wetu waoga kama nini tunasemea nyuma ya keyboard na fake ID
 

Manyawera

JF-Expert Member
Aug 16, 2017
567
1,000
Labda kesho Trump naye atajibu kupitia Twitter:D.

Manake naye huwa hapitwi yule.

Atajibu tuu maana hata video ya wimbo Lavender wa Snoop D. Trump alijibu kwa Tweeter “Can you imagine what the outcry would be if @SnoopDogg, failing career and all, had aimed and fired the gun at President Obama? Jail time!”
 

Nyani Ngabu

Platinum Member
May 15, 2006
86,641
2,000
Atajibu tuu maana hata video ya wimbo Lavender wa Snoop D. Trump alijibu kwa Tweeter “Can you imagine what the outcry would be if @SnoopDogg, failing career and all, had aimed and fired the gun at President Obama? Jail time!”
We shall see!
 

upendodaima

JF-Expert Member
May 23, 2013
4,031
2,000
Atajibu tuu maana hata video ya wimbo Lavender wa Snoop D. Trump alijibu kwa Tweeter “Can you imagine what the outcry would be if @SnoopDogg, failing career and all, had aimed and fired the gun at President Obama? Jail time!”
Baada ya hilo jibu hiyo mitusi aliyoporomoshewa na T.I duh,ingekuwa Bongo T.I angejuta kuzaliwa.
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Similar threads

Top Bottom