We Like to Party.......From Wednesday to Friday!!

Kasie

Platinum Member
Dec 29, 2013
16,925
2,000
Holla people,

Its Friday, please allow me to say what's deep in my heart......

Kiaia flani nimeanza kuwa mvivu humu JF sijui imekuweje ila najikuta tuu nimeanza kutokuwa mhudhuriaji mzuri humu, labda ndo niko njia ya kutoka JF au uzee tuu na saidi ifekti za menopouzi :D:p:D:p:D

Kisa chenyewe kilianza hivi.....

Jumatano ya wiki hii sina hili wala lile nipo naendelea kula likizo yangu vilivyo, wakati huo huo namsubiri dadii nae aanze likizo kuanzia tarehe 22 Desemba ili tumalizie mwaka tukiwa pamoja kwenye chimbo moja hivii mitaa ya kaskazini amerika...!!

Sasa hiyo siku ya jumatano nikiwa kwenye mizunguko yangu ya kufanya manunuzi ya zawadi za kuwatumia ndugu jamaa na marafiki pia kwa ajili yangu, ndo simu yangu ikaita kuangalia simu siifahamu na ilikuwa mida ya asubuhi hivii baada ya kuisikia sauti nikamtambua mtu aliyenipigia hahahahahaaaaa, huyo jamaa anapenda kucheka kama mie, anapenda kuongea kama mie yaani...... mmmhhhh acha tuu.

Siku ya kwanza nakutana na huyu kaka nilienda kwenye ofisi yao, ilikuwa kwa ajili ya swala la kikazi na tulijikuta tumeongea kuanzia saa tano asubuhi hadi saa kumi na moja jioni yaani maongezi marefu yasiyoisha wala kuchosha. Na hapo tuliyasitisha baada ya yeye kuwa anatakiwa kwenda mahali ndo na mimi nikaondoka. Nikajua usiku wake atanitafuta maana alikuwa na mawasiliano yangu haikuwa hivyo basi na mie nikapotezea.

Sasa hiyo jumatano ya wiki hii alinipigia na kuanza kuongea yaani kaka huyu anajua kubembeleza jamani looh, yaani tunacheka mwanzo mwisho kama ni aneno ya kumteka mwanamke basi ana PhD. Huku na huku ikawa kila baada ya masaa mawili aidha mimi nampigia au yeye ndo ananipigia weeh, leo sasa.......

Mchana wa leo kanipigia kaniambia anakuja hapa nilipo na ataingia usiku wa saa tatu hivi, kaniambia nataka ku party na mimi kuanzia leo ijumaa hadi jumapili mchan anaondoka. Kwani nimeweza kukataa, nimejikuta narembua tuu na kutabasamu looh Kasie mie nahitaji kunaswa kibao na si kuombewa manake........

Haya kama kutakuwa na mrejesho basi hadi jumatatu ndo ntawajuza hapa nasikiliza wimbo huu wa beyonce huku nauimba najiandaa kumpokea mgeni..... we like to party.....
If you like to party, lets party together... Its Friday yeeey!!;)

I may be young, but I'm ready To give you all my love
I told my girls you can get it Don't slow it down, just let it go

So in love I'll give it all away
Just don't tell nobody tomorrow So tonight
I'll do it every way Speakers knockin' till the morning light

'Cause we like to party heey heeey heey heey heey heey heeey
'Cause we like to party heey heeey heey heey heey heey heeey
'Cause we like to party

Your touch is driving me crazy I can't explain the way I feel
Top down with the radio on And the night belongs to us
Just hold me close, don't let me go

So in love I don't care what they say
I don't care if they talking tomorrow Cause tonight's the night Oh Oh Oh Oh
That I give you everything Music knockin' till the morning light
Cause we like to party!

Mr. Man Say:
Set the scene, three thousand degrees
Ain't worried 'bout them **** niggas over there, but they worried 'bout me
I got a homeboy named Butta and another homeboy, that nigga named Cheese
**** with me baby, I make it milk till it drip down yo knees
Spit this shit fo' rillo, brain brillo
Kiddo say he looks up to me, this just makes me feel old
Never thought that we could become someone else's hero
Man, we were just in the food court, eating our gyros
Yesterday, that's the way, every single mornin' I try to pray
Grandmom 'n' them, they never forgot, and nothin' else really mean none to me
I ain't stuntin' to beat, talkin' to me?
Girl, why you fuckin' with me? Move on, ain't none to see
Pssh, always somethin' to salt, I'm the raw, off the rip
'Cause of him, all of them, will remember the men
And that they fell in love with rap, black like havin' your cousin back
Blue like when that rent is due, cream like when I'm lovin' you

So in love I'll give it all away
Just don't tell nobody tomorrow 'Cause tonight's the night
That I give you everything Music knockin' till the morning light

'Cause we like to party heey heeey heey heey heey heey heeey
'Cause we like to party heey heeey heey heey heey heey heeey
'Cause we like to party

You a bad girl and your friends bad too, oh We got the swag sauce, she drippin' swagu, ooh
You a bad girl and your friends bad too, oh We got the swag sauce, she drippin' swagu, ooh ooh

Good Friday People, Love you all!!

Kasie!!;)
 

kiwatengu

JF-Expert Member
Apr 6, 2012
15,243
2,000
[HASHTAG]#Free[/HASHTAG] Maxence
[HASHTAG]#justice[/HASHTAG] for Lema
[HASHTAG]#bringback[/HASHTAG] Ben alive....
 

Kasie

Platinum Member
Dec 29, 2013
16,925
2,000
Where the party at?
Geez yooouu......

Ifakara thing you know....hahahahahhahaa please help me out am crazy drunk in love ...... poor Kasie. .... can't help it.... just slap me out so that I could get out of this shit. ....;)
Kasie is bad.... very baaad hehehe

I'd like to party with you too heeey yeey eeeh heeey:)
 

Nyani Ngabu

Platinum Member
May 15, 2006
86,642
2,000
Geez yooouu......

Ifakara thing you know....hahahahahhahaa please help me out am crazy drunk in love ...... poor Kasie. .... can't help it.... just slap me out so that I could get out of this shit. ....;)
Kasie is bad.... very baaad hehehe

I'd like to party with you too heeey yeey eeeh heeey:)
Bad girl Kasie and Big Bad Wolf Ngabu.

You need to cool it Ms. Lady.

Ifakara....Kahama....Ikungulyabashashi
 

Mazigazi

JF-Expert Member
Jul 6, 2012
8,728
2,000
Geez yooouu......

Ifakara thing you know....hahahahahhahaa please help me out am crazy drunk in love ...... poor Kasie. .... can't help it.... just slap me out so that I could get out of this shit. ....;)
Kasie is bad.... very baaad hehehe

I'd like to party with you too heeey yeey eeeh heeey:)
And the list goes on

Sean

The soldier from Jeddah

And Mr Amusement hah!


Let's wait for another brother to make damn crush so that mademe kasie atarumsha JF
 

Kasie

Platinum Member
Dec 29, 2013
16,925
2,000
And the list goes on

Sean

The soldier from Jeddah

And Mr Amusement hah!


Let's wait for another brother to make damn crush so that mademe kasie atarumsha JF
I like to party yeey heeey eeeh yeeey. ....
We like to party yeey heeey eeeh yeeey ......
They like to party too with Kasie yeey heeey eeeh yeeey. ..

Up to you though. ..
 

Kasie

Platinum Member
Dec 29, 2013
16,925
2,000
Ule wimbo wa "Moyo Mashine" tayari umechuja?

Kasinde wewe, naona unazeeka "vizuri".
Hahahahaa thanks buddy, we like to party yeey heeey eeeh yeeey this is a going on event till the day I kick off the bucket.....

Inshallah may God keeps me healthy.
 

Kasie

Platinum Member
Dec 29, 2013
16,925
2,000
Bad girl Kasie and Big Bad Wolf Ngabu.

You need to cool it Ms. Lady.

Ifakara....Kahama....Ikungulyabashashi
Ooh Big Bad Wolf Monkey, thanks for reminding me about Ikingulyabashashi

Am cool now just waiting for the Easter Season.
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Top Bottom