depending on what corner you are serving..when pacquiao wins those on myweather corner feels they were wrong to chose that side
Hahahaaaaa! RELAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAXXXXXXXXX! I SAID YOU WON AND I AM GOING DIDNT I? So what is the problem again? YOU HAVE SUCCEEDED IN BEING UNNECESSARILY RUDE AND MEAN TO ME. You should be happy today because you just lost 1 fan of your posts.
@Nyani Ngabu thank you for your reputation comment, though a little un orthodox i must admit. But thank you anyway my demise is always your best moment. You can rejoice all you want.:lol:
Michelle you can be mean to me all you want but you is still my friend. YOUR OLD CREDITS are still high, i will over look this little incident tonight and let it slide. WE STILL GOOD. Have fun in side talking me! Halucinating, attention seeking huh? Well i must say you being you i expected a lot worse from you.
I SHOULD GET BACK TO CLEANING MY MESS IN YOUR THREAD FOR YOU.
Kwani lara 1, nani kasema mume ahudumiwe kiuchumi? Manake hata kwangu hiyo haipo. Issue hapa ni kumtia moyo na kuonyesha apreciation. Mtoto wa watu mama yake hana gari kama hii aliyonihonga, why nisimshukuru?
Nachelea kusema sijakusoma posts zote ila umemoss the big point. Imagine unavyojituma kwa kaka Matola, unampikia na kufua hadi teitei halafu asiappreciate hata kidogo jamani. We are all humans, a little encouragement here and there doesnt hurt
I said it zamani but few believed me!!!!
Lara 1, who else
kama kweli anaishi katika haya maneno anayoyaongea..basi elimu haijamkomboa,ye ndo kaikomboa elimu
Angalia asitapike
Namjua mpwa wangu huyu#Asprin
ni wasiwasi wenu tuumeongea jambo jema mamy....ila jamani wanaume mkifanikiwa msiwasahau waliosaidia kwa namna moja au nyingine kwenye hayo mafanikio.......
Well, this is unfair..... what about me?
Habari za saa hizi wapendwa wangu,
Leo marafiki ningependa tuongelee kuhusu insecurities za wanaume wetu wa kisasa.
Inawezekana wanawake sisi ndio chanzo cha wanaume wengi wasijiamini kwasababu walio wengi hawajafikia expectations zetu.Lakini wanaume mjiamini please dont let any woman put you down.If you are insecure na hujiamini hakuna mwanamke atakayekutaka.
Speaking from a woman´s perspective we women need men who provides security to us,who will guide us and protect us.We need men who will be there for us and stand out there for us.And when i say guidance,sio maguvu wala madharau na kejeli,"Mind your words they can make and break anything"
You might not have it now but if you stand to achieve your goals you will reach them.Its not about the money or other materialistic stuff its about you and how you place yourself out there.Hakuna mwanamke anayetaka mwanaume kigeugeu asojielewa.Kuwa na msimamo,jua nini unataka na pigania kukipata.Dont expect to grow roses while you are busy planting lillies.
Wanawake tuwe wavumilivu na wenye subira.Kama jamaa hajafikia standard guide him through it na najua wanaume zetu hawarekebishiki mpaka watake but usikate tamaa, ua lako kama unataka listawi lipalilie.Its your man walk with him through it. Only the strongest will survive.
At last if you are a good guy learn to appreciate,respect and cherish good people who are there for you.
Not all days are Rainy neither Sunny days.
Wasalaam, gorgeousmimi
Jamani mumsamehe bure ni kweli amekosea she will change.
By
Weeeee! Komaaaa! WAMSAMEHE NANI? KWA KOSA GANIII? WAKAFE MABELE HUKOOO. Hii nchi huru bundle nijinunulie afu wanipeleke peleke thubutuuuuuu! Wakiniona Wa maana wananisaidia mini majinuni wakubwa! Wanione hivo hivo jichefuchefu. Akunyimae mbaaz kakupunguzi mashuzii wanipunguzie tu hayo mashuziii. Wamaana kwa wake zao wanaowapa kunya kwangu UCHAFU tuu.
I LARA 1 WILL NEVER CHANGE! MY BUNDLE MY RULES.
LARA 1 THE GREAT.
My dada nilipita macho juu juu tu sikusoma comments sasa hivi ndio nimepitia comments zote.
Am deeply sorry lara 1 hakuwa smart kwenye thread hii bora kabisa kwa mwaka huu, naamini katika changes i hope atabadirika. naomba niishie hapo.
Lara 1, who else
Conglaturation.
I don't have a whole lot to opine about but I must admit that I thoroughly enjoyed the shade directed at that teenybopper and her elementary (school)-like hijinks.
The allusion to her mental health or the complete lack thereof was right on the money.
And this line right here ("and someone fooled her that she is smart and oh whoever fooled her did a great job)" takes the cake.
The resultant discombobulation had the teenybopper deigning to even address her 'sworn enemy' by name after she vowed multiple times in this very forum to never do anything remotely close.
Jonesing for attention and drama at all costs is not so good.
It was hella fun watching.....
Kwani lara 1, nani kasema mume ahudumiwe kiuchumi? Manake hata kwangu hiyo haipo. Issue hapa ni kumtia moyo na kuonyesha apreciation. Mtoto wa watu mama yake hana gari kama hii aliyonihonga, why nisimshukuru?
Nachelea kusema sijakusoma posts zote ila umemoss the big point. Imagine unavyojituma kwa kaka Matola, unampikia na kufua hadi teitei halafu asiappreciate hata kidogo jamani. We are all humans, a little encouragement here and there doesnt hurt
Hahaaaa! SIKUJUA WATU WOOTE MNANIJUA NA KUNIABUDU KIASI HIKI. Am a kweli I RUN THIS PLACE. Pamoja na kuondoka WATU WANAACHA KUDISCUSS MADA WANA NI DISCUSS THE GREAT. Hahaaaaaa! AS LONG AS BUNDLE NAJINUNULIA ALL YOU CAN TAKE YOUR SORRY ADVICES AND SHOVE IT UP YOUR ASS.ES.
Babu wewe couldnt ignore your quote. WE GOOD.
is you again??am suprised indeed!!