OBAMA na JK


M

mdaumie

Member
Joined
May 12, 2008
Messages
78
Likes
0
Points
0
M

mdaumie

Member
Joined May 12, 2008
78 0 0
wana JF mimi najiuliza utakuwaje uhusiano wa JK na Obama baada ya uchaguzi.

Maana katika Afrika Obama amemsifia sana JK.
 
marshal

marshal

JF-Expert Member
Joined
Nov 1, 2010
Messages
354
Likes
33
Points
45
marshal

marshal

JF-Expert Member
Joined Nov 1, 2010
354 33 45
wana JF mimi najiuliza utakuwaje uhusiano wa JK na Obama baada ya uchaguzi.

Maana katika Afrika Obama amemsifia sana JK.
Politics in never a reality.Utashangaa na unaweza Kum disqualify Obama kwa comments zake baada ya mchakato huu,keep my word It will be a suprise!!
 
jyfranca

jyfranca

JF-Expert Member
Joined
Oct 3, 2010
Messages
299
Likes
2
Points
0
jyfranca

jyfranca

JF-Expert Member
Joined Oct 3, 2010
299 2 0
Naishi hapa America sijawai sikia Obama akimsifia Kikwete
 
W

We can

JF-Expert Member
Joined
Sep 4, 2010
Messages
681
Likes
5
Points
35
W

We can

JF-Expert Member
Joined Sep 4, 2010
681 5 35
Politics is not meant to be dirty game, but most of the players are dirty. Because of that, most people have a tendancy to believe on the majority's inclination that plitics is the dirty game. This year, in Tanzania, many can observe that. I love you Tanzania and I shall never betray you...
 

Forum statistics

Threads 1,239,129
Members 476,369
Posts 29,343,548