Mama wa kichaga anaeongea kama dogo janja | JamiiForums | The Home of Great Thinkers

Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Mama wa kichaga anaeongea kama dogo janja

Discussion in 'JF Chit-Chat' started by OGTV, May 30, 2016.

  1. OGTV

    OGTV JF-Expert Member

    #1
    May 30, 2016
    Joined: May 22, 2016
    Messages: 317
    Likes Received: 139
    Trophy Points: 60
    Lafudhi ya Dogo janja inaongelewa na kila rika kule Arusha, huyu ni Mama wa Kichaga anaongea kama dogo Janja. Rafudhi Hii Inawavutia Wengi Sana Nchini Tanzania.
     
  2. I

    Islam005 JF-Expert Member

    #2
    May 30, 2016
    Joined: Nov 1, 2008
    Messages: 2,611
    Likes Received: 1,008
    Trophy Points: 280
    Kwahiyo?
     
  3. mbinde

    mbinde JF-Expert Member

    #3
    May 30, 2016
    Joined: Mar 12, 2015
    Messages: 629
    Likes Received: 434
    Trophy Points: 80
    Baada ya hapo ipi ni faida Na hasara kwa uma.
     
  4. Ndebile

    Ndebile JF-Expert Member

    #4
    May 30, 2016
    Joined: Sep 14, 2011
    Messages: 3,710
    Likes Received: 2,112
    Trophy Points: 280
    siku hizi ukiongea kwa lafudhi ya kisukuma hasa kama wewe ni mwanaume inalipa sana, lol!
     
  5. OGTV

    OGTV JF-Expert Member

    #5
    May 30, 2016
    Joined: May 22, 2016
    Messages: 317
    Likes Received: 139
    Trophy Points: 60
    ni vizuri ukijua JF-expert member-Malcom05
     
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
Loading...