Kujifanya umeenda shule kubaya!

jamii01

JF-Expert Member
Oct 1, 2010
1,884
2,000
A tourist asked a boat guy Do u know Biology, Psychology, Geography, Geology and Criminology? The boat guy said NO....The tourist then said: What the hell u know on the face of this earth? U will die of illiteracy! After a while, the boat started sinking, so the boatman asked the tourist: Do u know Swimology and Escapology from Crocodilogy? The tourist said NO, The boat guy replied: Well u will Drownology and Crocodilogy will eat your Assology and u will Dieology because of your Badmouthlogy

 

Mwita25

JF-Expert Member
Apr 15, 2011
3,836
0
Huu upupu umefikaje hapa. Si nilisikia thread za Jukwaa la Siasa huwa zinapitiwa kwanza?
 

KakaKiiza

JF-Expert Member
Feb 16, 2010
11,134
2,000
Wewe unaulizwa katika jukwa la siasa na haya mazingaombwe uliyotuwekea ma-Mod wapo nungwi?wameruhusu je hii kitu?
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Top Bottom