JK ana 'moral authority' ya kukemea WANAONUNUA uongozi? | JamiiForums | The Home of Great Thinkers

Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

JK ana 'moral authority' ya kukemea WANAONUNUA uongozi?

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by MzeePunch, Mar 1, 2010.

  1. M

    MzeePunch JF-Expert Member

    #1
    Mar 1, 2010
    Joined: Jun 8, 2009
    Messages: 1,412
    Likes Received: 20
    Trophy Points: 135
    Wakati JK akionya kuhusu viongozi wanaonunua uongozi kuna wanaomsuta kwamba hana 'moral authority' kuzungumzia suala hilo kwani hata yeye mwenyewe na watu wake wengi wanaomzunguka walipata uongozi kwa njia hiyo hiyo. Sijui Great Thinkers mnalionaje hili.
     
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
Loading...