Where Is My Comrade Kinana

Where Is My Comrade Kinana

I'm just asking, as a member of CCM political part,y I need to know where Is Comrade Kinana ?

Yesterday I went to Lumumba to solve some issues facing us in our region concerning election.
After met with Senior Leader,before I leave the office, I asked I want to see Secretary Kinana, but unfortunately he said, Kinana is out of Office for 2 month's now.
I asked why? He replied, you didn't heard your
Chairman Dr Magufuli that Comrade went to India for treatment?

I got shocked!!. I left the Office.View attachment 504726

CC Lizaboni Mchambuzi Al-Watan Pascal Mayalla MsemajiUkweli Nguruvi3 Mag TataMadiba MOTOCHINI Salary Slip
Kwani umemuuliza Mange?
 
Sasa mleta umbea unauliza au unaeleza
Wacha sindano ikuingie ccm wamekuja na mtindo mbaya wa kuteka watanzani mbaya sana tutawaulizia tu 2020- tutaanza na kinana Benn mussa msukuma issa Abdahalla wote hao atuwaone.


Swissme
 
I'm just asking, as a member of CCM political part,y I need to know where Is Comrade Kinana ?

Yesterday I went to Lumumba to solve some issues facing us in our region concerning election.
After met with Senior Leader,before I leave the office, I asked I want to see Secretary Kinana, but unfortunately he said, Kinana is out of Office for 2 month's now.
I asked why? He replied, you didn't hear your
Chairman Dr Magufuli that Comrade went to India for treatment?

I got shocked!!. I left the Office.View attachment 504726

CC Lizaboni Mchambuzi Al-Watan Pascal Mayalla MsemajiUkweli Nguruvi3 Mag TataMadiba MOTOCHINI Salary Slip
Mkuu alimtuma india kapotelea hukohuko[emoji86]
 
Comrade Kinana atakuwa Ametumwa Koromije na mkuu wa Kaya kwenda kukijenga Chama ili 2020 mgombea ubunge wa jimbo la misungwi apite kwa kishindo aje ampe uwaziri ameona ukuu wa mkoa anasakamwa sana bora ahamie Dodoma wakazi wa huko hawana udadisi kama hawa wa Dsm
 
Huwa namkubali sana huyu Mzee wa kazi,nimemmisi sana ,hivi yupo kweli?
5d1fb0f452d4d8ae6acfa65a53a9cfd2.jpg



Sent using Jamii Forums mobile app
 
Hiyo picha ni alipoenda kuchimba kaburi ya sumaye na lowasa kisiasa,na tuta la kuimaliza CUF,hiyo picha ni muhimu sana,mwacheni apumzike.
 

Similar Discussions

Back
Top Bottom