Natafuta syllabus za muziki za o level and a level | JamiiForums | The Home of Great Thinkers

Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Natafuta syllabus za muziki za o level and a level

Discussion in 'Jukwaa la Elimu (Education Forum)' started by Mndundu, Feb 8, 2010.

  1. Mndundu

    Mndundu JF-Expert Member

    #1
    Feb 8, 2010
    Joined: Mar 3, 2008
    Messages: 225
    Likes Received: 10
    Trophy Points: 35
    Kuna jamaa yangu anatafuta silabasi (Syllabus) za somo la muziki katika shule za sekondary za o level na o level. Yupo nje ya Tanzania kwahiyo yeyote mwenye kuwa nayo au kutoa ushauri wa wapi kwa kuanzia kuipata nitashukuru sana.
     
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
Loading...