• Mpendwa mteja, tunakusihi jitahidi kuosha mikono kwa maji safi na sabuni mara kwa mara na kwa siku chache hizi jaribu kutulia nyumbani kuepusha maambukizi ya #CORONAVIRUS

Hello- Jamii forumites!!!, I'm just in and am Here to stay!!

H

HacksB

New Member
Joined
Nov 2, 2010
Messages
3
Points
0
H

HacksB

New Member
Joined Nov 2, 2010
3 0
Hi kwenu nyote mnaoendelea kupambana kwa ajili ya Nchi yetu, thanks for resisting a temptation to be silent, thanks for supporting men and women of reason, I just want you to know kwamba watanzania wameamka (the giant has just been awakened) kwa hiyo keep on the good fight and as long as we stay the cause, as long as we keep the fire burning, we will eventually prevail and restore our country back into the track for which God almight destined her for, thanks for doing a good job and Yes thanks for having me!!!
 

Forum statistics

Threads 1,403,299
Members 531,177
Posts 34,419,924
Top