Hii tabia ya kuiga sio nzuri, fanyeni mambo ya msingi na sio kuleta fujo katika nchi hii. Sera za udini hatuzitaki, kama wakritu wameandika waraka wao, kwanini nyinyi muige? Mlikuwa wapi wakati wote???? Huu si uungwana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
I don't want to blame you for presenting what you think. That is what you you think, and it is not necesarily that whatever comes to your mind its true. You must have good reasons to support your argument, otherwise you might find yourself sinking in a deep water. Upo!!!!!!!
JamiiForums uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.