Hujuma nyingine nzito dhidi ya ya JF?


Ibrah

Ibrah

JF-Expert Member
Joined
Mar 22, 2007
Messages
2,720
Likes
55
Points
145
Ibrah

Ibrah

JF-Expert Member
Joined Mar 22, 2007
2,720 55 145
Great Success !
Apache is working on your cPanel® and WHM™ ServerIf you can see this page, then the people who manage this server have installed cPanel and WebHost Manager (WHM) which use the Apache Web server software and the Apache Interface to OpenSSL (mod_ssl) successfully. They now have to add content to this directory and replace this placeholder page, or else point the server at their real content.
ATTENTION!
If you are seeing this page instead of the site you expected, please contact the administrator of the site involved. (Try sending an email to <web.Although this site is running cPanel, WebHost Manager, and Apache software it almost certainly has no other connection to cPanel Inc. or the Apache Group. Please do not send mail about this site or its contents to cPanel Inc. or the Apache Group.
About cPanel:
derl please visit our website at www.cpanel.net. Please be advised that cPanel Inc. is not a web hosting company, and as such has no control over contentnd elsewhere on this site.
About Apache HTTP Server:The Apache TP Server is an open source web server which powers many of the worlds web sites. The Apache HTTP server is part of the Apache Group's many influential projects. Their efforts have helped shape much the world wide web, and they continue to be a dominating force in the web hosting industry.
Jamani, tangu jana najaribu ku-access JF lakini bila mafanikio na badala yake inakuja hicho hapo juu. Leo nimefanikiwa kuipata kupitia njia ya porini hadi kwa Mwanakijiji na sijui kama itawafikia Mods na Wan JF. Please help.
 
DMussa

DMussa

JF-Expert Member
Joined
Sep 24, 2007
Messages
1,312
Likes
82
Points
145
DMussa

DMussa

JF-Expert Member
Joined Sep 24, 2007
1,312 82 145
Mods hawakutoa taarifa kabla mkuu...

Things are okay na sasa hivi tuko huru ndani ya JF.

Pole mkuu hata mimi jana nilikuwa shocked vibaya..
 
M

Major

JF-Expert Member
Joined
Dec 20, 2007
Messages
1,425
Likes
1,156
Points
280
M

Major

JF-Expert Member
Joined Dec 20, 2007
1,425 1,156 280
Naomba Wahusika Waanzishe Nyingine Ya Spea Maana Kama Hii Ishaanza Kufuatiliwa Sana, Kwa Hiyo Tusishangae Hao Walio Na Madaraka Siku Tu Mtu Kanywa Mvinyo Wake Kafurahi Mara "funga Kabisa Hii"
 
Njowepo

Njowepo

JF-Expert Member
Joined
Feb 26, 2008
Messages
9,390
Likes
464
Points
180
Njowepo

Njowepo

JF-Expert Member
Joined Feb 26, 2008
9,390 464 180
Siku izi I can hardly access JF sijui ndo subotage au?
Ila si la kushangaa sana as Tz waovu ni wengi kuliko wema I mean tuko na mafisadi wengi such that mambo yao kuanikwa hadharani ni issue.
Idumu JF
 
K

kaziyangu

New Member
Joined
Oct 11, 2007
Messages
1
Likes
0
Points
0
K

kaziyangu

New Member
Joined Oct 11, 2007
1 0 0
Hatuwezi kuanzisha nyinine maana unaweza kuingia kwenye mikono ya mafisadi.
Mambo yote hapa hapa JF
 

Forum statistics

Threads 1,235,584
Members 474,641
Posts 29,227,899