Broadcasting Media, Tanzania | JamiiForums | The Home of Great Thinkers

Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Broadcasting Media, Tanzania

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by mmakonde, Feb 10, 2010.

  1. m

    mmakonde JF-Expert Member

    #1
    Feb 10, 2010
    Joined: Dec 26, 2009
    Messages: 967
    Likes Received: 20
    Trophy Points: 0
    Naenjoy napoangalia vipindi kama :
    -Face The Nation
    -Meet the Press
    -State Of the Union
    -This Week
    siku ja jumapili huko states.

    Najiuliza kwa nini Tanzania,kama kweli tuna demokrasia,na sasa tuna ITV ,TBC na zinginezo,kwa nini tusiwe na strong journalists ambao ni independent waka conduct mahojiano kama haya?
    Vipindi vya sasa Tanzania haviniridhishi kabisa katika contents
     
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
Loading...