Kama kawa....mlaumu aliyebakwa but usimlaumu mbakaji....kwa wale waliosema uyu binti amestailiwa kubakwa coz ya life style yake naomba nichukue muda huu kumkemea kwa asilimia 1000% na kusema mbakaji ni mbakaji...uwe umevaa hijab au niqab na baibui au ubaki uchi wa mnyama kama mtu Ana tabia iyo...
I would leave that to the owner of the body to whom it particularly concerns, women, men are of no concern here. Every woman should be able to decide to abort or not!
Everyday we hear these discoveries but all the same Tanzania is still poor and per capital income all still low income at 963!!! Just shut up about those discoveries already.
JamiiForums uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.