Shame on fanatics

Shame on fanatics

Status
Not open for further replies.

Mkabera

JF-Expert Member
Joined
Jul 21, 2009
Posts
267
Reaction score
70
In France, German, UK and other places around the globe where I believe are Christians don't go and celebrate killings of innocent children and women. On contrary they oppose and let their governments know their position.

I am not against wars but I am against massacres.
Wars have been fought for generations and these murders will one day pay a price for it. They are doing worse than what Hitlers did to them only less than 60 years.

Strange in Tanzania through this forum some are celebrating massacres and relating it to Christianity. They have forgotten common sense.

Shame on you and your blind belief. Those excited about it are worse than animals.

This is ignorance and madness . Shame on jamii forum to allow such fanatics free air space to express nothing but hate of other human beings!
 
In France, German, UK and other places around the globe where I believe are Christians don't go and celebrate killings of innocent children and women. On contrary they oppose and let their governments know their position.

I am not against wars but I am against massacres.
Wars have been fought for generations and these murders will one day pay a price for it. They are doing worse than what Hitlers did to them only less than 60 years.

Strange in Tanzania through this forum some are celebrating massacres and relating it to Christianity. They have forgotten common sense.

Shame on you and your blind belief. Those excited about it are worse than animals.

This is ignorance and madness . Shame on jamii forum to allow such fanatics free air space to express nothing but hate of other human beings!

Shame on jamii forum to allow such hate messages on their web and anybody opposing it the message gets deleted.
Shame on Tanzania Ministry of communications not to close this hate forum
 
Shame on jamii forum to allow such hate messages on their web and anybody opposing it the message gets deleted.
Shame on Tanzania Ministry of communications not to close this hate forum

Taratibu Mkuu. Hii JF ikifungiwa utapata wapi mahala pa kupeleka malalamiko yako?
 
Taratibu Mkuu. Hii JF ikifungiwa utapata wapi mahala pa kupeleka malalamiko yako?

Ifungwe tu Mkuu haina maana yoyote! Iko bias, ni kwa maslahi flani hivi. Inawezekana nia ya Mmiliki ni tofauti na vijana aliwapatia ajira. Vijana hao wapo hata katika media nyingi hapa nchini hata TBC. Hata katika mchakato wa Katiba Mpya, Mungu amewalaani vijana hao, wengine ni wazee kwa Maslahi ya Kanisa. Walidharau maoni ya Waislamu hasa Mahakama ya Kadhi. Waisalamu wamekaa kimya, wanatoana roho wenyewe.

Penye Batili, Haki hujitenga.

Waifunge tu, au Modi Wadini wanaopendelea hoja za upande mmoja, waondolewe. Kwa sababu JF inaanza kupoteza Umaarufu kila siku. It is not the talk anymore.

Halafu waweke option ya kujitoa.

Shame on you JF. You never dare talk openly anymore. Mna ajenda za vifuani mweno.
 
Shame on jamii forum to allow such hate messages on their web and anybody opposing it the message gets deleted.
Shame on Tanzania Ministry of communications not to close this hate forum

Shame on you for you use JF with your eyes closed, it is through JF WHERE you learn the stand of Moslems globely when it comes to wars and massacres, at theses moments hundreds of lives are lost brutally in the name of Allah: abusayaf, alshabab, bokoharam, ISIS/ ISIL........ to mention a few, Palestinians cum hamas remain a special case: using civilians( women and children ) to protect their artillery.
 
Ifungwe tu Mkuu haina maana yoyote! Iko bias, ni kwa maslahi flani hivi. Inawezekana nia ya Mmiliki ni tofauti na vijana aliwapatia ajira. Vijana hao wapo hata katika media nyingi hapa nchini hata TBC. Hata katika mchakato wa Katiba Mpya, Mungu amewalaani vijana hao, wengine ni wazee kwa Maslahi ya Kanisa. Walidharau maoni ya Waislamu hasa Mahakama ya Kadhi. Waisalamu wamekaa kimya, wanatoana roho wenyewe.

Penye Batili, Haki hujitenga.

Waifunge tu, au Modi Wadini wanaopendelea hoja za upande mmoja, waondolewe. Kwa sababu JF inaanza kupoteza Umaarufu kila siku. It is not the talk anymore.

Halafu waweke option ya kujitoa.

Shame on you JF. You never dare talk openly anymore. Mna ajenda za vifuani mweno.

"Mod wadini wanaopendelea hoja za upande mmoja waondolewe" hapa tuko pamoja. Sio kufungiwa kwa JF.
 
Ifungwe tu Mkuu haina maana yoyote! Iko bias, ni kwa maslahi flani hivi. Inawezekana nia ya Mmiliki ni tofauti na vijana aliwapatia ajira. Vijana hao wapo hata katika media nyingi hapa nchini hata TBC. Hata katika mchakato wa Katiba Mpya, Mungu amewalaani vijana hao, wengine ni wazee kwa Maslahi ya Kanisa. Walidharau maoni ya Waislamu hasa Mahakama ya Kadhi. Waisalamu wamekaa kimya, wanatoana roho wenyewe.

Penye Batili, Haki hujitenga.

Waifunge tu, au Modi Wadini wanaopendelea hoja za upande mmoja, waondolewe. Kwa sababu JF inaanza kupoteza Umaarufu kila siku. It is not the talk anymore.

Halafu waweke option ya kujitoa.

Shame on you JF. You never dare talk openly anymore. Mna ajenda za vifuani mweno.

Huu uharo upelekeni kwenye mihadhara yenu. Info na posts zotendani ya JF ni user generated, mnaleta mada zenu za udini na separatism mkishindwa kuzitetea kwa hoja mnaanza kulalama kuwa mod ni biased!!!!???, nendeni shuleni mkajifunze kujenga hoja namuanzishe blogs zenu ambazo mkitapika hoja za kijinga hamtapingwa, shame upon you.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom