Let's love our woman

sokwe

JF-Expert Member
Mar 21, 2011
2,027
2,000
I got three reasons why I love and support woman.

1. Women are not treated equally in our society

2. Women are not treated equally in politics.

3. What if 75% of our world leaders were women ? I guess the world would be the better place!

Hebu tuchangie vitu gani wanawake wanaweza kuchangia kwa kiasi kikubwa katika jamii yetu.

Nampenda Maria Sarungi! Michango yake ni zaidi ya Wanaume wengi bungeni.

Let's talk about gender equality and God bless all good woman out there.
 

pererge

JF-Expert Member
Nov 8, 2012
570
225
I got three reasons why I love and support woman.

1. Woman are not treated equally in our society

2. Woman are not treated equally in politics.

3. What if 75% of our world leaders were woman? I guess the world would be the better place!

Hebu tuchangie vitu gani wanawake wanaweza kuchangia kwa kiasi kikubwa katika jamii yetu.

Nampenda Maria Sarungi! Michango yake ni zaidi ya Wanaume wengi bungeni.

Let's talk about gender equality and God bless all good woman out there.


Go to school again!
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Top Bottom