kumbe Jozee Morinho ni mchawi, mshenzi mkubwa kabisa

kumbe Jozee Morinho ni mchawi, mshenzi mkubwa kabisa

I'm just going to be the Godfather,added Mourinho. The big change in the Premier League in relation to us managers is that our boss isn't there any more.

(Sir Alex) was the guy everyone respected, admired and looked up to as the Dad of every manager in the Premier League, but he's gone and for me that's the change.

Now I'm one of the guys with more time in football, the only one who's won the Champions League, all the English competitions. So I've more responsibility on my shoulders in terms of being one of the more experienced guys.

I have to be an example for everybody in many aspects. Not just in the expectation of winning because that is always there.

In terms of everything; conduct, support, being there for everyone if for some reason they need me. In UEFA, I felt my respect and responsibility was getting stronger so in the Premier League I have to answer in a positive way

look at you, moyes responded " i was with Everton, a club with few talented boys, I once managed to be on top ten with a mere team, I m in fergue boot now, I m verything now in League
 
Hiyo quote nimekubali :bored: muda mwingine Mourinho hua anatumia maneno kama uchawi kwa vilabu vingne, kuna lile saga lake na AS lilikua balaa na alimuua kwa maneno hayo hayo anayotumia sasa hivi kwa DM!

DM kama hawezi kucheza na akili za wapinazni ataumia
 
manchester coach lazima awe katili, atamuweza JOZEE

ALIFANIKIWA KUTUMA maneno machafu " alimwambiaga mancini, unatakiwa ufukuzwe kazi, alivyomfunga majuzi kwenye champion, na kweli mancini akatimiliwa
 
Now I’m one of the guys with more time in football, the only one who’s won the Champions League, all the English competitions. So I’ve more responsibility on my shoulders in terms of being one of the more experienced guys.

Jibe zake bana. Yaani anazilengeshea kiaina.

601891_613734541971252_1860493591_n.jpg
 
Kumpiga BAN Matola ni sawa na kumfunika
Nyuki kwa Tenga...atatoka tu
Mdau unanipa shaka kuwa una double avatar na moja imepigwa BAN maana karibu post zote umemwaga msg hii hii, kama si muhusika kwa nini imekuuma?
 
Back
Top Bottom