Thanks Lord!!!!!!! But My heart is paining when browsing this thread! am not happy after having read that there is misunderstanding within our party!!!!!! have we been witched??????? this is time to stand as one and fight for our right and for the benefit of the whole country....... please our...
Tunawashurkuru sana magamba kwa kufunga na kuendeleza uwanja wa NMC ili wamachinga wafanyie biashara kama inavyosemwa kama kweli. LAKINI niwashukuru zaidi CHADEMA chama changu cha kweli kwa kutangaza mkutano uliowaamsha magamba wakaukumbuka ule uwanja. SWALI MOJA tu kwa Magamba: mlikuwa wapi...
JamiiForums uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.