Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Msaada wa ku update Window messenger

Discussion in 'Tech, Gadgets & Science Forum' started by mande, Apr 29, 2009.

  1. m

    mande Member

    #1
    Apr 29, 2009
    Joined: Mar 13, 2008
    Messages: 8
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Wakuu heshima mbele!mimi ni mtumiaji mzur sana wa MSN messenger kwa kuwasiliana na wadau mbalimbali si unajua tena kupiga simu bongo ni gharama sana!ila kwa sasa imenigomea kabisa niki sign in inanipa hii msg hapa(Window live communications platform has encounted a problem and needs to close.We are sory for Inconvinience)sasa nikijaribu ku un istall program iliyokuwepo ili ni dowload ingine inagoma kutoka na pia sion un istaller!

    Wataaluma wa hii fani naombeni msaada wenu.
     
  2. SnEafer

    SnEafer Senior Member

    #2
    Apr 29, 2009
    Joined: Apr 1, 2009
    Messages: 154
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    hi,
    Download a new installer and install it on the old one. hopfully it'll solve ur problem.
    if it gives you some error numbers kindly post it.

    goodluck
     
  3. Kang

    Kang JF-Expert Member

    #3
    Apr 29, 2009
    Joined: Jun 24, 2008
    Messages: 4,698
    Likes Received: 203
    Trophy Points: 160
Loading...