Nauza modem ya zantel

bank

Senior Member
Jan 9, 2011
158
195
Nauza moderm mpya ya zantel nimetumia mara moja tu ile ofa yao ilipoisha kwa bei ya punguzo ya 25000/=
Au kubadilishana kwa universal modern inayotumia line zote za simu
PLEASE PM
 

ngoshwe

JF-Expert Member
Mar 31, 2009
4,133
1,250
naongeza 5000/=tsh

duh, yaani we mkaleeeee...utadhani sio mtu wa mungu??

jamani yesu anaokoa na kuweka huru, hebu wote tuokoke sasa.
(2 corrinthians 6:2-4)



[h=3]2 corinthians 6:2-4[/h]
2 (for he saith, i have heard thee in a time accepted, and in the day of salvation have i succoured thee: Behold, now is the accepted time; behold, now is the day of salvation.)


3 giving no offence in any thing, that the ministry be not blamed:


4 but in all things approving ourselves as the ministers of god, in much patience, in afflictions, in necessities, in distresses,

 
Top Bottom