WomanOfSubstance

Profile posts Latest activity Postings About

  • Renegade
    Greetings, Are still around!! I missed the good YOU.
    AshaDii
    Asante Dearest... You know something funny?? I have my own Insticts na I always rely on them, the first time you made an impression on me was on my thread "Uzuri, Urembo na Utanashati" God! It was a Great Discussion, And I never EVER Forget Great Discussions.... Then I knew then this is one INTELLIGENT Lady, And I am determined she is going to be my friend hapa Jamvini.... As time went on I knew you better and Appreciated you more, and I heard other Members appreciation of you... Sio appreciation za kuuza sura but of your Intelligence. And I knew I was right toka Mwanzo!

    To have received your message saizi it has humbled me.... And suddenly just felt I have to tell her when and what I started appreciating this fellow woman. For starters ni hii kuteua a day to celebrate our woman hood. Hoping to God wanawake wenzetu ambao wapo underpreviledged in time woote wataweza Jitambua na kukomboka.


    Happy Women's Day Woman Of Substance.... for indeed you are....

    Pamoja saana.

    AshaDii.
    BAK
    Mzima Jirani? Mie niko poa kabisa. Natumai unaendelea vizuri na shughuli zako za kila siku na wote uwapendao wanaendelea vizuri. Nimepita kukujulia hali. Nakutakia siku na kazi njema.
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…
Top