Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Shule yaungua moto.

Discussion in 'Jukwaa la Elimu (Education Forum)' started by Arushaone, Sep 21, 2012.

  1. Arushaone

    Arushaone JF-Expert Member

    #1
    Sep 21, 2012
    Joined: Mar 31, 2012
    Messages: 14,002
    Likes Received: 140
    Trophy Points: 160
    Ni shule ya sekondari ya MANYARA ambapo mabweni yote yameungua na chanzo bado hakijajulikana. UPDATES TO FOLLOW.
    SOURCE: RADIO SUNRISE.
     
  2. i

    issenye JF-Expert Member

    #2
    Sep 21, 2012
    Joined: Feb 2, 2011
    Messages: 410
    Likes Received: 167
    Trophy Points: 60
    Watasema ni njama za CHADEMA
     
Loading...